Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia rolniczeStudia Wrocław

Agroinżynieria – studia we Wrocławiu

Wybierz studia stanowiące doskonałe połączenie nauk rolniczych i ogrodniczych z inżynierią mechaniczną!

Studia na kierunku agroinżynieria ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Studenci kierunku agroinżynieria uzyskują specjalistyczne wykształcenie obejmujące wiedzę w obszarze techniki rolniczej stosowanej zarówno w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej. W trakcie studiów zdobywają kwalifikacje z zakresu analizy ekonomicznej, organizacji i zarządzania produkcją w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach związanych bezpośrednio z działalnością rolniczą oraz w przedsiębiorstwach świadczących usługi dla gospodarstw rolnych.

Studia pozwalają poznać zaawansowane programy obliczeniowe i graficzne oraz zdobyć umiejętności z zakresu projektowania, konstruowania i eksploatacji maszyn, urządzeń i pojazdów przeznaczonych dla rolnictwa. 

Podczas studiów nauczysz się ekonomicznego podejścia do przedsiębiorstw związanych z działalnością rolniczą i świadczących usługi dla gospodarstw rolnych. Specjaliści przekażą Ci wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania produkcją, usprawniania i automatyzacji procesów, projektowania, konstruowania i eksploatacji maszyn, urządzeń i pojazdów rolniczych, a także umożliwią Ci poznanie i opanowanie zaawansowanych programów obliczeniowych i graficznych. 

Perspektywy zawodowe:

  • gospodarstwa rolne – dziś mają one charakter zorganizowanych zakładów pracy, w których potrzeba specjalisty z zakresu agroinżynierii,
  • punkty dystrybucji sprzętu rolniczego – tu wiedza zdobyta na tym kierunku może okazać się bezkonkurencyjna!
  • serwisy maszyn rolniczych, sieci dilerskie – wykorzystasz swoją wiedzę i umiejętności praktyczne,
  • biura projektowe,
  • dilerzy pojazdów – nie tylko rolniczych,
  • sektory związane z przechowywaniem i dystrybucją płodów i produktów rolnych,
  • instytucje doradcze i zarządzające związane z rolnictwem, zwłaszcza w obszarze techniki rolniczej.

Kierunek agroinżynieria we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach rolniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia rolnicze Wrocław. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia