Kierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Analityka medyczna – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Myślisz o tym, by w przyszłości pracować w laboratorium diagnostycznym? Interesują Cię studia medyczne we Wrocławiu? Analityka medyczna jest kierunkiem, który może spełnić Twoje oczekiwania!

Kierunek analityka medyczna proponuje kandydatom Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Dowiedz się więcej!

Analityka medyczna na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Studia na kierunku analityka medyczna, prowadzone przez Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, kształcą przyszłych diagnostów laboratoryjnych, czyli osoby, które za pomocą specjalistycznych metod i aparatury, wykonują badania z zakresu m.in. chemii klinicznej, analityki ogólnej, hematologii, serologii z transfuzjologią, immunologii i mikrobiologii,  genetyki i biologii molekularnej.

W zakresie kompetencji diagnosty laboratoryjnego znajduje się również nadzór nad wykonaniem oznaczeń laboratoryjnych oraz autoryzacja wyników. Przedmiotem badań jest materiał biologiczny w postaci m.in. krwi, moczu, kału, płynu mózgowo-rdzeniowego, stawowego, opłucnowego, otrzewnowego, nasienia czy materiału tkankowego.

Podczas studiów nauczysz się również jak zorganizować i jak zarządzać medycznym laboratorium diagnostycznym, poznasz istotne zagadnienia z zakresu prawa medycznego oraz systemu zarządzania jakością w laboratorium. Diagności ściśle współpracują z lekarzami, którzy na podstawie uzyskanych wyników badań stawiają rozpoznanie choroby i  podejmują decyzje o leczeniu. Jest to kierunek interdyscyplinarny.

Kierunek analityka medyczna we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia