Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia w Łodzi

W czasach, gdy na świecie robi się naprawdę niebezpiecznie wzrasta zapotrzebowanie na służby profesjonalnie przygotowane do reagowania na zagrożenia. Są w Łodzi uczelnie, które kształcą na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Najczęściej na polskich uczelniach osoby, które chcą zdobyć kompetencje w zakresie nauk o bezpieczeństwie mogą wybierać pomiędzy dwoma kierunkami: bezpieczeństwo narodowe oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Programowe różnice często bywają niewielkie. Teraz przyglądamy się uczelniom, które w Łodzi przygotowały dla kandydatów kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.

Wyszukaliśmy trzy takie uczelnie: Na kierunku tym kształcą: Uczelnia Nauk Społecznych (UNS), Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE w Łodzi)

Bezpieczeństwo wewnętrzne na UNS w Łodzi

Studia licencjackie na kierunku BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE powstały w odpowiedzi na obecne i przyszłe oczekiwania wewnętrznej polityki państwa, ukierunkowanej na profesjonalne przygotowanie oraz wyszkolenie kadr zarówno w korpusie służby cywilnej, jak również dla potrzeb służb porządku publicznego.

Kierunek BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE stworzony został z myślą o wszystkich tych, którym zależy na otrzymaniu gruntownej wiedzy z zakresu funkcjonowania państwa, zarządzania kryzysowego i przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa powszechnego. Z racji oferowanych specjalności polecany jest nie tylko wszystkim tym, którzy swoją karierę wiążą ze służbami mundurowymi, ale również stanowi interesującą propozycję dla przyszłych ekspertów w zakresie: bezpieczeństwa systemów i sieci informatycznych, cywilnego zarządzania zagrożeniami i sytuacjami kryzysowymi oraz zapewnienia bezpieczeństwa podmiotów gospodarczych.

Specjalności:

  • BEZPIECZEŃSTWO I PORZĄDEK PUBLICZNY
  • ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I OCHRONA INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ
  • OBRONA CYWILNA

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne na AHE w Łodzi

Uczelnia prowadzi studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w ramach Wydziału Ekonomii i Zarządzania AHE. Oferowane są w ramach studiów pierwszego stopnia specjalności:

  • ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE
  • OBRONNOŚĆ PAŃSTWA
  • BEZPIECZEŃSTWO PORTÓW LOTNICZYCH I ŁAŃCUCHA DOSTAW
  • BEZPIECZEŃSTWO INSTYTUCJI Z OCHRONĄ OSÓB I MIENIA

Każda ze specjalności zarówno na UNS jak i w AHE posiadają swoją specyfikę. Poznaj szczegóły wybierając z listy poniżej uczelnię i kierunek.

Uczelnie prowadzące kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia