Biogospodarka w Łodzi

Interesują Cię zasoby naturalne, bioprodukty, czy recykling i odzysk energii? Dowiedz się więcej o kierunku biogospodarka i wybierz studia w Łodzi!

Kierunek biogospodarka, który ma w swojej ofercie Politechnika Łódzka (studia prowadzi Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ), został uruchomiony w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu innowacyjnych procesów, ograniczających uzależnienie od paliw kopalnych oraz przyczyniających się do poprawy równowagi ekonomicznej i środowiskowej produkcji podstawowej i przemysłu przetwórczego.

To unikatowy kierunek międzyuczelniany, realizowany w ramach porozumienia o współpracy UT3, pomiędzy trzema uczelniami technicznymi, tj. Politechniką Łódzką, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną.

Podczas studiów:

 • poznasz najnowsze technologie w zakresie przetwórstwa spożywczego, inżynierii środowiska, bioenergetyki oraz procesów przemysłowych
 • pozyskasz wiedzę z zakresu zapewnienia warunków zrównoważonego rozwoju oraz możliwości ograniczania i eliminacji zagrożeń środowiska wynikających z działalności człowieka.
 • zdobędziesz umiejętności w zakresie przetwarzania odnawialnych zasobów naturalnych i ich wykorzystania do produkcji żywności, wyrobów przemysłowych, energii i biopaliw.
 • poznasz podstawy biotechnologii, inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska oraz budowy i eksploatacji maszyn.
 • rozwiniesz praktyczne umiejętności pozwalające Ci na samodzielne rozwiązywanie problemów produkcyjnych lub technologicznych.
 • zdobędziesz kompetencje inżynierskie pozwalające na samodzielne rozwiązywanie problemów produkcyjnych, technologicznych dotyczących funkcjonowania urządzeń, procesów i systemów niezbędnych w biogospodarce.

Perspektywy zawodowe – absolwenci są przygotowani do pracy w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportem i dystrybucją bioproduktów,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii,
 • jednostkach naukowo-badawczych oraz laboratoriach branżowych związanych z biogospodarką,
 • administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych zajmujących się zarządzaniem biogospodarką,
 • szkolnictwie zawodowym.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Łódź. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Czytaj także:

Sprawdź także inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia