Bioinżynieria produkcji żywności w Olsztynie

Jeśli myślisz o tym, by w przyszłości pracować w przemyśle rolno-spożywczym, to ten kierunek może być dla Ciebie idealny.

Bioinżynieria produkcji żywności to jedyny w Polsce kierunek łączący treści kształcenia kierunków zootechnika oraz technologia żywności i żywienie człowieka (studia proponuje kandydatom Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

W trakcie studiów studenci zapoznają się z organizacją produkcji, włącznie z doborem maszyn i urządzeń oraz z zasadami funkcjonowania rynku produktów spożywczych. Ponadto poznają zagadnienia dotyczące organizacji oraz ekonomiki produkcji, marketingu, doradztwa zawodowego, podstaw prawa w zakresie działalności gospodarczej, a także ochrony środowiska.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia umożliwia dalsze kształcenie na studiach drugiego stopnia kierunku zootechnika oraz technologia żywności i żywienie człowieka lub innym kierunku (po spełnieniu wymagań związanych z posiadaniem określonych dla tego kierunków kompetencji pierwszego stopnia).

Perspektywy zawodowe – absolwent jest przygotowany do pracy w:

  • przemyśle rolno-spożywczym,
  • gospodarstwach rolnych,
  • zakładach i instytucjach zajmujących się produkcją, przetwórstwem oraz obrotem surowców i produktów żywnościowych,
  • laboratoriach (analitycznych, badawczych, kontroli jakości i certyfikacji),
  • jednostkach doradczych i projektowych,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • administracji rządowej i samorządowej.

Odwiedź stronę Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Olsztyn. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia