Biotechnologia – Politechnika Częstochowska

Wybierając ten kierunek zdobędziesz umiejętności łączenia zagadnień technologii inżynierskich i metod biologii eksperymentalnej. Będziesz przygotowany do pracy w przemyśle biotechnologicznym i dziedzinach pokrewnych.

Dzięki studiom na kierunku biotechnologia uzyskasz kwalifikacje dające możliwość rozwiązywania problemów inżynierskich w projektowaniu i prowadzeniu bioprocesów z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko. Będziesz przygotowany do pracy w laboratoriach badawczych, diagnostycznych i wykonywania próbek środowiskowych.

Studia inżynierskie na kierunku Biotechnologia zapewniają kształcenie specjalistów na styku nauk biologicznych, chemicznych i inżynieryjnych. Dzięki umiejętnie dobranemu programowi studiów absolwenci tego kierunku potrafią połączyć wiedzę z biologii, chemii i fizyki z wiedzą z zakresu nauk informatycznych, ekonomii oraz jakości produkcji.

Absolwent zdobywa wiedzę m.in. z przedmiotów: mikrobiologia, biochemia, inżynieria bioprocesowa, genetyka. Takie interdyscyplinarne podejście oparte jest nie tylko na zdobyciu szerokiej wiedzy teoretycznej, ale także na praktycznym zrozumieniu zjawisk i procesów zachodzących przy współudziale organizmów żywych i umiejętności ich zastosowania, np. w biogospodarce.

Perspektywy zatrudnienia

  • w przemyśle biotechnologicznym i przemysłach pokrewnych;
  • jako specjaliści w firmach wykorzystujących nowoczesne techniki inżynierskie do selekcji i modyfikacji mikroorganizmów i komórek organizmów wyższych oraz wytwarzania bioproduktów;
  • w ośrodkach opracowujących i popularyzujących nowoczesne techniki i technologie m.in. w rolnictwie, ogrodnictwie, leśnictwie;
  • w placówkach zajmujących się praktycznymi aspektami ochrony środowiska przyrodniczego, recyklingiem oraz procesami biotechnologicznymi w inżynierii środowiska;
  • w nauce (uczelnie wyższe);
  • w laboratoriach badawczych.

Studia realizowane przez Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Może chcesz poznać inne propozycje kierunków na tym Wydziale:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdizesz na stronie: studia biologiczne Częstochowa. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia