Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia chemiczneStudia Łódź

Chemia budowlana – Politechnika Łódzka

Inżynierskie studia na kierunku chemia budowlana przygotował Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej

Studia na kierunku chemia budowlana przygotowane zostały dla osób, które swoją zawodową przyszłość chcą związać z wytwórstwem i rynkiem materiałów budowlanych.

Chemia materiałów budowlanych jest interdyscyplinarną nauką techniczną, z pogranicza chemii, technologii, inżynierii materiałowej oraz budownictwa. Stanowi specyficzny, nowy, ale dobrze zdefiniowany przez przemysł obszar, obejmujący projektowanie, modyfikację, wytwarzanie oraz analitykę produktów chemicznych, stosowanych w przemyśle budowlanym. Producenci materiałów budowlanych zgłaszają ciągłe zapotrzebowanie na inżynierów wykwalifikowanych w zakresie komponowania i analizy materiałów chemii budowlanej, przetwórstwa oraz projektowania wyrobów gotowych, ze znajomością procedur i metod ich atestacji i certyfikacji.

Wiedzę na temat projektowania, modyfikacji, wytwarzania oraz analityki produktów chemicznych, stosowanych w przemyśle budowlanym, zdobędziesz w najlepszych laboratoriach w Polsce. Pierwsze cztery semestry spędzisz na Politechnice Łódzkiej. Semestry 5. i 6. zrealizujesz na uczelniach partnerskich – Politechnice Gdańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracę dyplomową będziesz mógł zrobić w laboratoriach przemysłowych partnerów przemysłowych z branży budowniczej.

Perspektywy zawodowe: 

  • Praca zarówno w przedsiębiorstwach przemysłowych, produkujących na potrzeby budownictwa, jak i zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu budowlanego.
  • Absolwenci znajdują pracę na stanowiskach, technologów, inżynierów produktu, analityków i kontrolerów jakości oraz doradców klienta w firmach zajmujących się produkcją materiałów budowlanych, dodatków oraz wyrobów gotowych stosowanych przez przemysł budowlany.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Łódzka oraz konkretnie o kierunku: CHEMIA BUDOWLANA

Więcej informacji o kierunkach chemicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Łódź. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia