Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia chemiczneStudia Toruń

Chemia kosmetyczna – studia w Toruniu

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek chemia kosmetyczna mogą liczyć na zdobycie wiedzy o surowcach chemicznych wykorzystywanych w produkcji kosmetyków. Kierunek ten w Toruniu proponuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Studia na kierunku chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zapewniają studentom zdobycie wiedzy o składzie, zastosowaniach, produkcji, badaniach i ocenie jakości oraz sprzedaży specyficznej grupy produktów, jakimi są kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Oprócz tego studia na tym kierunku uczą wykorzystania metod analitycznych do oceny jakości tych produktów i ich oddziaływania na środowisko, zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, opakowaniami i przechowywaniem wyrobów kosmetycznych. A poza tym program studiów obejmuje wizyty w firmach kosmetycznych, a także zajęcia z lekarzem dermatologiem oraz specjalistą z zakresu technologii i produkcji kosmetyków.

Co po studiach na kierunku chemia kosmetyczna?

Absolwent kierunku chemia kosmetyczna jest przygotowany do pracy w wytwórniach kosmetyków, laboratoriach zajmujących się projektowaniem nowych produktów, oceną skuteczności, działania i bezpieczeństwa kosmetyków, a także może realizować się w dziale sprzedaży i marketingu. Ma możliwość szerokiego wyboru ścieżek kariery, w tym szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent kierunku chemia kosmetyczna jest przygotowany do podjęcia studiów magisterskich (drugiego stopnia) w zakresie chemii kosmetycznej, chemii lub kierunków pokrewnych.

Kierunek chemia kosmetyczna w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach chemicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Toruń. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia