Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia chemiczneStudia Olsztyn

Chemia w Olsztynie

Absolwenci kierunku chemia coraz częściej są poszukiwanymi na rynku pracy fachowcami od nowych rozwiązań technologicznych w różnych branżach gospodarki. W Olsztynie jedna uczelnia proponuje studia licencjackie z możliwością wyboru specjalności.

Studia na kierunku chemia proponuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Jest to dobra oferta dla maturzystów, którzy zdążyli w szkole średniej polubić ten przedmiot.

Chemia na UWM

Student zdobywa wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień chemii, opartą na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. W programie studiów o profilu praktycznym większość zajęć stanowią laboratoria i ćwiczenia mające na celu rozwijanie samodzielnego i kreatywnego myślenia jak również nabycie umiejętności praktycznego zastosowania poznanej wiedzy. Podczas studiów studenci odbędą 6-miesięczne praktyki w przedsiębiorstwach.

Zakres kształcenia:

  • analityka i diagnostyka chemiczna

Program studiów na specjalności analityka i diagnostyka chemiczna jest ukierunkowany przede wszystkim na wykształcenie absolwentów w zakresie analityki próbek środowiskowych oraz analityki surowców i produktów. Absolwent specjalności chemia stosowana uzyskuje teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu chemii środowiska, chemii żywności i kosmetyków oraz technologii chemicznej. Poznaje specyfikę pracy i organizacji laboratoriów kontrolno-pomiarowych w zakładach pracy branży chemicznej i rolno-spożywczej. Absolwent posiada praktyczne umiejętności posługiwania się różnorodnymi metodami badawczymi i obsługi specjalistycznego sprzętu kontrolno-pomiarowego.

Absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w wyspecjalizowanych laboratoriach analitycznych: przemysłowych, sanitarno-epidemiologicznych, farmaceutycznych, kryminalistycznych, rolniczych oraz w jednostkach zajmujących się ochroną środowiska.

Rekrutacja

Przedmioty objęte postępowaniem kwalifikacyjnym: 

  1. Biologia
  2. Chemia
  3. Fizyka
  4. Geografia
  5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)
  6. Język polski
  7. Matematyka

Należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych powyżej.

Kierunek chemia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Olsztyn. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Olsztynie

Studia medyczne w Olsztynie

Wśród najchętniej wybieranych kierunków z oferty UWM były kierunek lekarski, weterynaria oraz pielęgniarstwo. Sprawdź jeszcze…

Studia sportowe w Olsztynie

Jeśli chcesz wybrać studia sportowe w Olsztynie, niestety nie możesz liczyć na szeroką gamę propozycji…

Biotechnologia w Olsztynie

Chcesz wybrać studia I stopnia na kierunku biotechnologia w Olsztynie? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz…

Studia ścisłe w Olsztynie

Studia ścisłe zyskują na popularności. Propozycję takich kierunków przygotował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Kierunki matematyka…

Studia prawnicze w Olsztynie

Osoby, które myślą o pójściu na studia prawnicze będą pozytywnie zaskoczone szeroką ofertą edukacyjną dostępną…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia