Cyberdemokracja i studia nad rozwojem – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku cyberdemokracja i studia nad rozwojem, które proponuje kandydatom to jedna z ciekawszych ofert, która przykuć może zainteresowanie osób o dużej wrażliwości społecznej i jednocześnie chętnych do zdobycia zaawansowanej wiedzy technicznej.

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów o unikatowej wiedzy i umiejętnościach w dziedzinie nauk społecznych oraz nauk informatycznych, zdolnych podejmować pracę w sektorze publicznym i prywatnym na stanowiskach wymagających kompetencji z zakresu współczesnych technologii cyfrowych oraz rozumienia procesów społecznych i politycznych.

Studia na kierunku Cyberdemokracja i studia nad rozwojem umożliwią Ci uzyskanie kompetencji w zakresie jednego z dwóch modułów do wyboru:

 • Architektura cyberbezpieczeństwa w państwie i organizacji – umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w sektorze publicznym i komercyjnym. Przygotowuje specjalistów, którzy odpowiadać będą za mierzenie się z cyberterroryzmem, dezinformacją i propagandą cyfrową, fake newsami, a także cyberprzestępczością i zagrożeniami społecznymi, związanymi z rozwojem Internetu i technologii informatycznych.
 • Social media marketing – umożliwia uzyskanie kompetencji w zakresie reklamy i marketingu w sieciach społecznościowych. Przygotowuje profesjonalistów w dziedzinie nowych mediów, potrafiących wykorzystywać techniki informatyczne oraz metody zarządzania w kreowaniu wizerunku w sieci, komunikowania politycznego w Internecie, a także kierowania projektami cyfrowymi.

Kierunek Cyberdemokracja i studia nad rozwojem skierowany jest do osób o zdolnościach informatycznych i analitycznych, a zarazem pasjonujących się problemami świata społecznego i politycznego.

Perspektywy zawodowe

Kierunek Cyberdemokracja i studia nad rozwojem przygotuje Cię do podjęcia zatrudnienia wszędzie tam, gdzie niezbędne jest posiadanie umiejętności technicznych oraz kompetencji społecznych, a zatem między innymi w:

 • administracji publicznej oraz sektorze prywatnym,
 • jednostkach odpowiedzialnych za planowanie rozwoju na szczeblu lokalnym, regionalnymi i ogólnokrajowym,
 • działach marketingu,
 • agencjach reklamowych i public relations,
 • agencjach interaktywnych,
 • przedsiębiorstwach z branży IT,
 • instytutach badania rynku i opinii,
 • jednostkach zajmujących się bezpieczeństwem teleinformatycznym,
 • mediach cyfrowych,
 • start-upach internetowych.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

Czytaj również

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Bydgoszczy

Studia rolnicze w Bydgoszczy

Dla zainteresowanych tym obszarem wiedzy studia na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej. Przykładowe kierunki…

Terapia zajęciowa w Bydgoszczy

Zdobądź interdyscyplinarną wiedzę i niezbędne umiejętności, by pracować jako terapeuta zajęciowy osób zdrowych i niepełnosprawnych….

Politologia w Bydgoszczy

Interesują Cię wyzwania i polityka we współczesnym świecie? Chcesz oddziaływać swoimi działaniami na zmiany? Może…

Kosmetologia w Bydgoszczy

Kosmetologia osiąga współcześnie wysoki poziom złożoności w zabiegach stosowanych w praktykach dbałości o urodę. Potrzebni…

Kryminologia w Bydgoszczy

Od kilku lat kierunek kryminologia cieszy się w skali całego kraju wrastającym zainteresowaniem kandydatów. Te…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia