Duże zainteresowanie studiami na Politechnice Krakowskiej

Już można podsumować pierwszy cykl rekrutacji na Politechnice Krakowskiej. Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia I stopnia i wiadomo, które kierunki są najchętniej wybierane przez kandydatów.

Informatyka, informatyka stosowana, architektura, budownictwo, informatyka  w inżynierii komputerowej, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna  – to kierunki, które cieszyły się największą popularnością kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej w pierwszym cyklu letniej rekrutacji.

W ofercie Politechniki Krakowskiej na nowy rok akademicki jest w letniej rekrutacji 4,7 tys. miejsc na ponad 30 kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia. Na studiach I stopnia uczelnia przygotowała ponad 4 tys. miejsc (w tym 3,2 tys. na stacjonarnych studiach I stopnia), podczas pierwszego cyklu elektronicznej rekrutacji przyjęto na nie w sumie ponad 10,5 tys. podań. Kandydaci, którzy wzięli udział w pierwszym naborze, poznali już jego wyniki. Ci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na I rok studiów, mają teraz czas na złożenie wymaganych dokumentów, zgodnie z wytycznymi wydziałowych komisji rekrutacyjnych.

IT króluje wśród kierunków z największym zainteresowaniem kandydatów

Jak podaje PK: W I cyklu rekrutacji najwięcej podań kandydaci złożyli na kierunki z grupy IT – na najbardziej obleganą informatykę na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji aż ponad 1300! O jedno miejsce walczyło tu 12,31 osób. Przy 927 podaniach złożonych na informatykę stosowaną (na Wydziale Mechanicznym) na jedno miejsce przypada tu aż 12,88 kandydata. Nie zmieniły się też preferencje kandydatów, jeśli chodzi o cieszące się prestiżem od lat sztandarowe kierunki Politechniki Krakowskiej – budownictwo i architekturę. Na każdy z nich aplikowało po blisko 900 kandydatów. Na nich tradycyjnie Politechnika przygotowała najwięcej miejsc – ponad 540 na budownictwie i 280 na architekturze w językach polskim lub angielskim.

Najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Krakowskiej na studia stacjonarne I stopnia pod względem liczby aplikacji

Informatyka (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) – 1330
Informatyka stosowana (Wydział Mechaniczny) – 927
Budownictwo w j. polskim lub angielskim (Wydział Inżynierii Lądowej) – 877
Architektura w j. polskim lub angielskim (Wydział Architektury) – 860
Automatyka i robotyka (Wydział Mechaniczny) – 620
Informatyka w inżynierii komputerowej (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) – 490
Elektrotechnika i automatyka (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) – 426
Mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny) – 340

Ranking kierunków studiów stacjonarnych I stopnia pod względem liczby kandydatów na miejsce na Politechnikę Krakowską to:

Informatyka stosowana (W. Mechaniczny) – 12,88
Informatyka (W. Informatyki i Telekomunikacji) – 12,33
Informatyka w inżynierii komputerowej (W. Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) – 6,81
Automatyka i robotyka (W. Mechaniczny) – 5.74
Matematyka (W. Informatyki i Telekomunikacji) – 5,06
Odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna (W. Inżynierii Środowiska i Energetyki) – 4,4
Elektrotechnika i automatyka (W. Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) – 4
Matematyka stosowana (W. Informatyki i Telekomunikacji) – 3,8
Geoinformatyka (W. Inżynierii Środowiska i Energetyki) – 3,5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: POLITECHNIKA KRAKOWSKA – PROFIL UCZELNI

Czytaj także:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia