Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia artystyczneStudia Poznań

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Poznaniu

Wybierz kierunek, na który zdobędziesz umiejętności artystyczne oraz kompetencje do nauczania i promowania sztuki. Poznaj kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, które proponuje kandydatom Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP), pozwalają studentom zdobywać nie tylko umiejętności artystyczne, ale również uzyskać kompetencje do nauczania sztuki, prowadzenia warsztatów czy zajmowania się promocją sztuki.

Absolwenci studiów I stopnia – licencjackich – potrafią tworzyć i realizować własne koncepcje artystyczne. Są świadomi używanych narzędzi i lokują swoją działalność w szerokim kontekście wiedzy kulturowej. Wyróżniają się wiedzą dotyczącą rozwoju sztuki i jej współczesnych przejawów, jednocześnie posiadając umiejętności potrzebne do upowszechniania różnorodnych przekazów wizualnych i medialnych. 

Zakresy kształcenia na studiach I stopnia:

  • Sztuka interdyscyplinarna i promocja kultury,
  • Sztuka interdyscyplinarna i edukacja kulturowa.

Naukę można kontynuować na studiach II stopnia. Absolwenci studiów magisterskich są osobami wszechstronnie wykształconymi artystycznie i teoretycznie. Posiadają wiedzę z zakresu nauk o kulturze i sztuce, co umożliwia im kreatywne rozumienie sztuki współczesnej, jej upowszechnianie oraz tworzenie własnych prac artystycznych.

Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Poznaniu:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Poznań. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia