Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia ekonomiczneStudia przyrodnicze

Ekobiznes – Uniwersytet w Białymstoku

Czego nauczysz się podczas studiów? Studiując ekobiznes na Uniwersytecie w Białymstoku, nabędziesz umiejętności łączenia zagadnień związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz gospodarowaniem środowiskiem przyrodniczym.

Na studiach na kierunku ekobiznes zrozumiesz rolę i znaczenie środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej. Zostaniesz przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki” lub podjęcia pracy w branżach związanych z gospodarowaniem i ochroną środowiska. Poznasz zasady zrównoważonego rozwoju i będziesz potrafił je zastosować w praktyce.

Gdzie pracują absolwenci kierunku ekobiznes?

Zazwyczaj absolwenci podejmują pracę w:

  • możesz prowadzić własną działalność gospodarczą bazującą na wykorzystaniu potencjału przyrodniczego oraz innowacyjnych technologii środowiskowych, szczególnie w zakresie produkcji żywności, wykorzystania odnawialnych źródeł energii,
  • możesz prowadzić działalność konsultingową w zakresie ocen oddziaływania na środowisko, monitoringu środowiska, analizy rynków, towarów i usług środowiskowych oraz analizy ryzyka ekonomiczno-ekologicznego,
  • możesz podjąć pracę w przedsiębiorstwach jako specjalista w zakresie systemów zarządzania środowiskiem,
  • możesz podjąć pracę w urzędach administracji państwowej i samorządowej.

Strona kierunku: EKOBIZNES , Uniwersytet w Białymstoku

Poznaj inne propozycje kierunków: Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Białystok. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia