Kierunki studiów SzczecinStudia przyrodniczeStudia Szczecin

Eksploatacja zasobów naturalnych – Uniwersytet Szczeciński

Kierunek eksploatacja zasobów naturalnych to propozycja studiów inżynierskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest to kierunek dla osób zainteresowanych wszechstronnymi uwarunkowaniami działań związanych z eksploatacją zasobów naturalnych, które wiążą swoją przyszłość z gospodarowaniem szeroko rozumianymi zasobami środowiska.

Program studiów na kierunku eksploatacja zasobów naturalnych uwzględnia zapotrzebowanie na działania związane z oceną stanu zasobów naturalnych, projektowaniem racjonalnej eksploatacji oraz przygotowaniem nowoczesnych metod jej realizowania. Dzięki realizacji zajęć w terenie studenci uzyskują również umiejętności praktyczne.

Dzięki studiom nauczysz się: 

  • oceniać stan, wielkość i jakość zasobów naturalnych środowiska oraz detekcji ich lokalizacji i dokumentowania,
  • stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu technologii pozyskiwania i przetwarzania bogactw naturalnych, w tym zasobów żywych,
  • oceniać wariantowość inwestycji związanych z eksploatacją zasobów naturalnych w oparciu o wiedzę z zakresu tzw. BAT (Best Available Techniques),
  • wykorzystywać kompleksową wiedzę w procesach decyzyjnych na wszystkich szczeblach administracyjnych.

Przykładowe przedmioty:

Geologiczne zasoby Ziemi, biologiczne zasoby mórz i oceanów, systemy informacji geograficznej, metody eksploatacji oceanicznych zasobów biologicznych, eksploatacja górnicza.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • jednostkach administracyjnych wszystkich szczebli zajmujących się problematyką eksploatacji bogactw naturalnych i usług ekosystemowych,
  • jednostkach gospodarczych i firmach zajmujących się eksploatacją zasobów,
  • firmach wykonujących i oceniających wszelkiego typu ekspertyzy związane z samą eksploatacją jak i jej potencjalnym wpływem na środowisko,
  • firmach przygotowujących dokumentację związaną z planowaniem i prowadzeniem eksploatacji zasobów naturalnych zarówno nieożywionych jak i ożywionych.

Strona kierunku: EKSPLOATACJA ZASOBÓW NATURALNYCH – STUDIA INŻYNIERSKIE , Uniwersytet Szczeciński

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Szczeciński.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Szczecin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ogrodnictwo w Szczecinie

Studia na kierunku ogrodnictwo przygotował dla kandydatów Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia