Elektronika i telekomunikacja – UTP w Bydgoszczy

Na studiach na kierunku Elektronika i telekomunikacja zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do wdrażania i eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych stanowiących główne elementy umożliwiające funkcjonowanie w dobie automatyzacji i informatyzacji. Automatyzacja oraz informatyzacja nie możliwa jest bez komunikacji urządzeń i ich systemów, co zapewnia odpowiednio skonfigurowana i zarządzana infrastruktura realizująca usługi telekomunikacyjne. Fakt wpływu na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym mają poprawnie działające urządzenia elektroniczne oraz możliwość ich skomunikowania, o czym przekonujemy się nie mogąc z nich skorzystać. Dlatego wiedza i umiejętności, które w trakcie studiów są przekazywane obejmuje wiele obszarów elektroniki i telekomunikacji.

W szczególności zapoznasz się z materiałami, elementami i konstrukcją urządzeń elektronicznych, półprzewodnikami, podzespołami optoelektronicznymi, narzędziami komputerowego wspomagania projektowania, technikami przenoszenia informacji w medium bezprzewodowym (Wifi, systemy mobilne) i przewodowym (kable miedziane i światłowodowe), układami bardzo wysokich częstotliwości, układami cyfrowymi, interfejsami komunikacyjnymi urządzeń, językami programowania urządzeń i interfejsów sieciowych, cyfrowym przetwarzaniem sygnałów, transmisją sygnałów analogowych i cyfrowych, kryteriami jakości transmisji, systemami i sieciami telekomunikacyjnymi, interpretacją fizycznych parametrów antenowych, propagacją fal radiowych, bezprzewodowymi technikami i systemami transmisji informacji, multimedialnymi usługami interaktywnymi, przetwarzaniem i kodowaniem dźwięków, obrazów i tekstu w multimediach, systemami i urządzeniami sieci lokalnych i rozległych sieci telekomunikacyjnych, bezpieczeństwo systemów informacyjnych.

Masz szansę poznać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, co pozwoli Ci na posługiwanie się językiem specjalistycznym w obszarze elektroniki i telekomunikacji.

W dobie społeczeństwa informacyjnego komunikacja jest podstawą jego funkcjonowania. Dlatego po ukończeniu studiów absolwenci znajdują zatrudnienie z sektorze bankowy, energetycznym, telekomunikacyjnym, działach IT firm, wojsku, służbach, działach IT administracji. Prowadzą własną działalność lub pracują dla takich firm, jak: Nokia, Atos, Ericsson, Netia, Orange, Plus, Dialog, Philips, Siemens, Thomson, Comarch, Oracle, Intel, Microsoft, Google.

W przypadku absolwentów II i III stopnia studiów, mogą oni podjąć również pracę na uczelni lub w instytucjach badawczych i naukowych.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Bydgoszcz
Studia ścisłe Bydgoszcz
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia