Kierunki studiów BydgoszcznewStudia BydgoszczStudia techniczne

Energetyka w Bydgoszczy

Atrakcyjne zawodowo studia na kierunku energetyka są chętnie wybierane przez kandydatów. Warto sprawdzić, która z bydgoskich uczelni oferuje takie właśnie studia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o energetyce warto rozważyć propozycję kierunku studiów, który dla kandydatów przygotowała Politechnika Bydgoska. Kierunek energetyka to studia I stopnia inżynierskie.

Energetyka na Politechnice Bydgoskiej

Na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ można podjąć studia inżynierskie o bardzo praktycznym profilu. Oznacza to, że ponad połowa prowadzonych zajęć będzie realizowana w laboratoriach, poprzez ćwiczenia, warsztaty i zajęcia projektowe.

W programie studiów przyjęto również rozszerzanie bloków teoretycznych z przedmiotów: elektroenergetyka, systemy kablowe, elektro-technika, mechanika i automatyka, oraz dodatkowy blok praktyczny, tj. 6-miesięczną praktykę przygotowującą studenta do wykorzystania zdobytej wiedzy.

Absolwent kierunku energetyka – profil praktyczny będzie posiadał wiedzę m.in. z zakresu: projektowania i eksploatacji systemów energetycznych, elektroenergetycznych i kablowych, rozwiązywania problemów związanych z energetyką, w szczególności w obszarze elektroenergetycznym, stosowania układów automatyki w systemach energetycznych i elektroenergetycznych, obsługi i eksploatacji systemów kablowych.

Proponowana na studiach specjalność to: eksploatacja systemów energetycznych.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku energetyka, powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z dwóch przedmiotów obowiązkowych: języka obcego (JO) i matematyki (M), oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), fizyki lub fizyki i astronomii (F), informatyki (I).

Kandydat, który nie zdawał na maturze matematyki, fizyki lub fizyki i astronomii ani informatyki, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów, otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

Co po studiach

Możesz pracować w firmach produkujących kable i osprzęt kablowy, jednostkach projektowych i konstrukcyjnych związanych z przemysłem energetycznym, w szczególności elektroenergetycznym, firmach zajmujących się budową i eksploatacją systemów energetycznych oraz wytwarzaniem energii elektrycznej i/lub cieplnej, np. elektrociepłowniach, lokalnych ciepłowniach, spalarniach, firmach działających w branży energetyki źródeł odnawialnych (wiatr, geo-termia, biomasa, energia słoneczna itp.).

Kierunek energetyka w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia