Filologia angielska – Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
Interesują Cię filologiczne kierunki studiów w Warszawie, a szczególnie filologia angielska? Sprawdź propozycję SAN i uzyskaj informacje o prowadzonych specjalnościach.
Studia na kierunku filologia angielska, które prowadzi Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, kształcą przyszłych tłumaczy oraz specjalistów komunikacji w biznesie i reklamie.
Studenci zdobywają zintegrowaną wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz literaturoznawstwa obszaru językowego, która jest konieczna do zrozumienia technik przekładu ustnego i pisemnego, komunikacji językowej również ukierunkowanej na sferę biznesu: leksykę, gramatykę, bieżącą problematykę ekonomiczno-społeczno-polityczną, a także z zakresu komunikacji międzykulturowej. Rozwijają umiejętności także praktycznego wykorzystania języka w różnych kontekstach komunikacyjnych i tłumaczeniowych.
Ponadto studenci rozwijają kompetencje w zakresie doboru i stosowania adekwatnych metod nauki języka, technik tłumaczeniowych oraz narzędzi analizy językowej i literackiej. Zdobywają również umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy tłumaczeniowej i badawczej. Kształcone są także kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy w grupie, zarządzanie czasem, samodzielność w zdobywaniu wiedzy oraz krytyczne myślenie. Przyjęte rozwiązania organizacyjne są dostosowane do przedmiotowych efektów kształcenia określonych w sylabusach oraz wykorzystywanych metod dydaktycznych.
Specjalności:
- Translatoryka,
- Komunikacja międzykulturowa w biznesie i reklamie.
Podczas studiów na specjalności Translatoryka studenci zdobywają wiedzę i umiejętności zarówno z zakresu literaturoznawstwa, jak i szeroko pojętego językoznawstwa. Uzyskują wiedzę z obszaru specjalistycznych odmian języka angielskiego, posiadają umiejętności analityczne pozwalające na samodzielną analizę tekstu, wybór metod do rozwiązania poszczególnych zagadnień translatorskich. Biegle posługują się językiem angielskim, potrafią tłumaczyć proste teksty literackie, techniczne naukowe i specjalistyczne. Absolwenci są przygotowani do korzystania z wiedzy i umiejętności językowych w sytuacjach zawodowych związanych z pracą w biurach tłumaczeń, ale także m.in. w ośrodkach masowego przekazu (radio, TV, prasa, Internet) turystyce oraz w sektorze usług.
Specjalność Komunikacja międzykulturowa w biznesie i reklamie przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, agencjach reklamowych i PR oraz korporacjach. Specjalizacja umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim, redagowanie przekazów medialnych i poruszanie się w otoczeniu internacjonalnym. Rozwija u studenta zdolności komunikacyjne w międzynarodowym środowisku, wspierając naukę języka angielskiego używanego w świecie biznesu, handlu, finansów i relacji międzynarodowych. Specjalizacja pozwala na przyswojenie języka z perspektywy społecznej, kulturowej i politycznej. Dzięki wykształconym w trakcie studiów nawykom myślenia i działania, absolwenci studiów posiadają umiejętność komunikowania się w rozmaitych środowiskach zawodowych oraz elastycznego dostosowania się do wymogów rynku pracy w dziedzinach wymagających biegłej znajomości języka angielskiego.
Szczegółowe informacje o tym kierunku na stronie prowadzącej go Uczelni:
FILOLOGIA ANGIELSKA, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
O filologicznych kierunkach studiów dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Warszawa. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.
Czytaj również:
Studia filologiczne w Warszawie
Filologia szwedzka – Uniwersytet SWPS w Warszawie
Filologia włoska i italianistyka w Warszawie
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:
Studia w Warszawie
Kierunki studiów w Warszawie
Rekrutacja na studia w Warszawie
Uczelnie Warszawa
Rodzaje studiów Warszawa
Ciekawy artykuł? Udostępnij: