Kierunki studiów WarszawaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Warszawa

Filologia klasyczna w Warszawie

Studia na kierunku filologia klasyczna to propozycja dla przepojonych humanizmem pasjonatów kultury antyczne. Studenci uczą się języka łacińskiego i greki. Studia oferuje kandydatom Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Na kierunku filologia klasyczna na UKSW studenci poznają kulturę antyczną, język łaciński i starogrecki, a także zdobywają wiedzę na temat dziedzictwa starożytnego i średniowiecznego. Studia pozwalają lepiej zrozumieć kulturę współczesnej Europy, która jest głęboko zakorzeniona w tradycji grecko-rzymskiej. 

Program studiów obejmuje m.in. mitologię, metrykę czy krytykę tekstu. Dla tych, którzy interesują się  literaturą wczesnochrześcijańską i średniowieczną, opracowane są specjalistyczne zajęcia z dziedziny patrystyki i mediewistyki. Studenci zdobywają szeroką wiedzę humanistyczną  z bogatym dziedzictwem starożytnym i średniowiecznym, oraz podstawy wiedzy językoznawczej i literaturoznawczej. Filologia klasyczna jest cennym uzupełnieniem wykształcenia dla studentów innych kierunków humanistycznych.

Praca po studiach

Kierunek filologia klasyczna nie wszystkim kojarzy się z szerokimi możliwościami zatrudnienia. Ale praca jest i warto jej szukać w:

  • biurach tłumaczeń,
  • mediach
  • wydawnictwach,
  • ośrodkach kultury i sztuki,
  • placówkach oświatowych

Rekrutacja

Wymagane przedmioty maturalne na studia: język polski, język obcy nowożytny. Przedmiot do wyboru: biologia, filozofia, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, WOS, fizyka z astronomią, chemia, informatyka.

Jest w Warszawie jeszcze jedna uczelnia o bardzo podobnym profilu nauczania. To Uniwersytet Warszawski; kierunek Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie

Kierunek filologia klasyczna w Warszawie

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie studia filologiczne Warszawa. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia