Filologia rosyjska w Olsztynie

Studia na kierunku filologia rosyjska ze względu na agresję Rosji na Ukrainę wielu mogą zniechęcić do studiowania języka agresora. Inni mogą to zignorować i podejmą naukę na studiach, które proponuje w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM).

Uczelnia w ramach kierunku gwarantuje swoim studentom możliwość kształcenie językowego zarówno od podstaw, jak i na poziomie zaawansowanym. Studia pozwalają na zdobycie wiedzy o kulturze i historii Rosji, realiach i stosunkach polityczno-społecznych studiowanego obszaru językowego. UWM stawia na kształcenie myślenia krytycznego i dążenie do samodzielności w poznawaniu świata. Interesująco prezentowana jest rosyjska humanistyka, myśl filozoficzno-religijna oraz dokonania literackie i rola Rosjan w dziejach Europy i świata.

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Humanistyczny UWM.

O innych kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne w Olsztynie. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia