Filozofia i etyka – Uniwersytet w Białymstoku

Kierunek studiów filozofia i etyka proponowany przez Uniwersytet w Białymstoku jest adresowany do absolwentów szkół średnich, w tym do studentów innych kierunków pragnących poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę o aspekty filozoficzne i etyczne oraz do osób zainteresowanych problemami filozoficznymi i moralnymi.

Studia dają wiedzę z zakresu historii filozofii i najważniejszych subdyscyplin filozoficznych (logika, ontologia, teoria poznania, filozofia społeczna), a w sposób bardziej rozbudowany z zakresu etyki ogólnej i szczegółowej.

W programie zawarte są również przedmioty interdyscyplinarne. Poza wiedzą teoretyczną i erudycyjną, wiele uwagi poświęca się praktycznym aspektom filozofii. Duży nacisk kładzie się na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i nauczanie języków obcych.

Gdzie możesz pracować po kierunku filozofia i etyka?

Absolwent kierunku filozofia i etyka I stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej wymagającej wiedzy ogólnej i samodzielnego, twórczego myślenia. Po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych może uczyć etyki i filozofii w szkołach podstawowych.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia społeczne Białystok
Studia humanistyczne Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia