Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia ścisłeStudia Toruń

Fizyka – studia w Toruniu

Absolwenci fizyki często pracują jako naukowcy, ale jeszcze częściej znajdują zatrudnienie na atrakcyjnych stanowiskach w różnych sektorach przemysłu.

Studia na kierunku fizyka proponuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dowiedz się dlaczego warto je wybrać!

Fizyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK)

Fizyka na UMK w Toruniu gwarantuje kandydatom znakomitą jakość nauczania. Warto pamiętać o tym, że studia fizyczne nie są dla wszystkich, co działa na korzyść studentów. Mała liczba studentów przy wielu nauczycielach akademickich i uznanych w świecie naukowcach pozwala na indywidualne podejście i wybór optymalnej ścieżki rozwoju każdego studenta.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK specjalizuje się w fotonice i fizyce kwantowej. Jeśli ciekawi Cię, jak nanocząstka złota wpływa na świecenie pojedynczych cząsteczek, zastanawiasz się, czy można mierzyć skład atmosfery planet w układach pozasłonecznych, o co chodzi z komputerem kwantowym i czy da się podejrzeć pojedyncze receptory w oku człowieka – przyjdź na UMK i dołącz do zespołu badawczego. To tutaj powstał prototyp pierwszego na świecie komercyjnego tomografu optycznego SOCT, to tu poszukiwana jest ciemna materia przy użyciu optycznego zegara atomowego, jednego z najbardziej precyzyjnych urządzeń na świecie i to tutaj rozwija się fizykę wychodzącą poza znany nam model standardowy.

Absolwenci fizyki UMK często pracują jako naukowcy, ale jeszcze częściej jako specjaliści w różnych sektorach przemysłu, m.in.:

  • jako pracownicy laboratoriów i innych ośrodków badawczych oraz wdrażających najnowsze technologie,
  • jako programiści, specjaliści od modelowania różnorodnych procesów, specjaliści od sieci i analitycy,
  • jako nauczyciele fizyki,
  • w bankowości i innych instytucjach finansowych, a z uwagi na wysokie kwalifikacje związane z ICT oraz ścisłość myślenia sprawdzającą się w fintechu.

Kierunek fizyka w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Toruń. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia