Geodezja i kartografia – studia w Rzeszowie

Wybierasz się na studia w Rzeszowie? Szczególnie interesuje Cię geodezja i kartografia? Sprawdź, jakie umiejętności zdobywa absolwent i jakie są perspektywy zawodowe.

Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna z siedzibą w Rzeszowie posiada uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia (inżynierskich) na kierunku geodezja i kartografia w ramach specjalności geodezyjne urządzanie przestrzeni.

Specjalność geodezyjne urządzanie przestrzeni daje studentowi podstawową wiedzę z zakresu matematyki, nauk przyrodniczych i nauk technicznych oraz wiedzę specjalistyczną z dziedziny geodezji i kartografii.

Absolwent posiada kompetencje w zakresie: gospodarowania nieruchomościami, prowadzenia katastru nieruchomości, numerycznego opracowywania i prezentacji wyników pomiarów geodezyjnych, określania i ewidencjonowania stanu własności nieruchomości, pozyskiwania danych dla systemów informacji przestrzennej i gospodarki nieruchomościami, projektowania rozwoju obszarów wiejskich, wykonywania pomiarów i opracowywania map dla potrzeb katastrów nieruchomości, geodezyjnej realizacji i obsługi inwestycji, podejmowania działań z zakresu rozwoju nieruchomości.

Taki zakres wiedzy pozwala absolwentom na podjęcie pracy na różnych stanowiskach merytorycznie związanych z wykształceniem w administracji rządowej i samorządowej, biurach geodezyjnych prowadzących pracę z zakresu modernizacji katastru nieruchomości oraz scalania i wymiany gruntów oraz w jednostkach zajmujących się szeroko pojętą gospodarką ziemią

Uczelnie prowadzące kierunek geodezja i kartografia w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Rzeszów. Interesujesz się naukami przyrodniczymi, w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia