Geopolityka i studia strategiczne – UPH w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zaprasza kandydatów zainteresowanych problematyką zmieniających się trendów w światowej geopolityce na studia I stopnia na kierunku Geopolityka i studia strategiczne.

Studia adresowane są również do osób zainteresowanych wykonywaniem symulacji i analiz strategicznych, będących odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku pracy. Kształcenie na kierunku Geopolityka i studia strategiczne obejmuje wiedzę z zakresu geografii politycznej i geografii regionów, współczesnych modelów bezpieczeństwa, metodyki analiz geopolitycznych i międzynarodowych stosunków społeczno-kulturowych, a także umiejętności w zakresie metodyki analiz geopolitycznych oraz prognozowania i symulacji międzynarodowych.

Geopolityka i studia strategiczne to kierunek interdyscyplinarny, a zaproponowane moduły kształcenia pozwalają na kształtowanie sylwetki absolwenta świadomego procesów zachodzących we współczesnym świecie, gotowego do podjęcia pracy zawodowej lub rozwijania dalszej kariery naukowej w szkole doktorskiej. Studia na kierunku geopolityka i studia strategiczne pozwolą studentom na rozwijanie zainteresowania problematyką międzynarodową oraz zaspokoją ich dążenia do samodoskonalenia i samorozwoju.

Absolwent kierunku geopolityka i studia strategiczne jest przygotowany do podjęcia pracy w organizacjach działających na rzecz bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, w organach doradczych oraz w strukturach administracji publicznej, w organizacjach międzynarodowych i Unii Europejskiej, na wszystkich stanowiskach wymagających kontaktów międzynarodowych, w organizacjach pozarządowych. Posiada wiedzę z zakresu: położenia geopolitycznego Polski i jej bezpieczeństwa, polistrategii Polski i innych państw europejskich, stosunków polityczno-militarnych Polski z państwami sąsiednimi, geopolityki i geostrategii w Europie oraz w innych regionach świata.

Sprawdź pełną ofertę studiów 2021/2022 na UPH w Siedlcach.

Zobacz również: UNIWERSYTET PRZYRODNICZO-HUMANISTYCZNY W SIEDLCACH – REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia