Kierunki studiówKierunki studiów OpoleStudia OpoleStudia społeczne

Global Studies w Opolu

Studia na kierunku Global Studies to propozycja dla tych kandydatów, którzy chcą poznać świat z różnych perspektyw: politycznej, ekonomicznej, społecznej i kulturowej. Te interdyscyplinarne studia z wykładowym językiem angielskim oferuje Uniwersytet Opolski.

Studia na kierunku Global Studies w Opolu pozwalają zgłębiać interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów studenci zdobędą wiedzę m.in. z zakresu teorii globalnego rozwoju, geopolityki, praw człowieka i polityk publicznych. Bliżej przyjrzą się niezwykle istotnym problemom globalnym na przedmiotach takich jak konflikty współczesnego świata, żywność i woda w XXI wieku czy rozwój miast. Zapoznają się też z tematyką ruchów alterglobalistycznych, organizacji międzynarodowych oraz dzisiejszych trendów i megatrendów. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności pracy w wielonarodowym i międzykulturowym środowisku.

Wybrane przedmioty: 

  • Theory Of Global Development 
  • Social Inequalities 
  • Conflicts in The Modern World 
  • Trends and Megatrends in The Global World 
  • Global Issues Menagement 

Co po studiach

Uzyskując dyplom licencjata Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku. 

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z: 

  • biznesem międzynarodowym 
  • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi) 
  • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym
  • administracją publiczną 
  • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku. 

Rekrutacja

Rekrutacja na studia oparta na konkursie świadectw: j. angielski oraz przedmiot do wyboru inny niż j. angielski

Kierunek global studies w Opolu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia