Indologia w Poznaniu

Studia na kierunku indologia adresowane są do osób, które zainteresowane są światem orientalnym. Studia pozwalają poznać języki: hindi a także sanskryt. Indologia znajduje się w ofercie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na Wydziale Neofilologii UAM poznać można na kierunku indologia języki hindi oraz sanskryt. Studiując indologię zdobywa się też wiedzę na temat kultury Indii na zajęciach z historii, religii, filozofii, literatur i współczesnej kultury. Jednocześnie proponowane są zajęcia ogólne z językoznawstwa, literaturoznawstwa, przekładoznawstwa i kulturoznawstwa.  Poza tym, w zdobyciu konkurencyjnych kompetencji na rynku pracy, proponowane są jednocześnie kursy języków europejskich, pomyślane jako kontynuacja (zaawansowany angielski) lub rozpoczęcie nauki (niemiecki i francuski).

Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności indologia z tytułem licencjata znajdą pracę w:

  • instytucjach i organizacjach kulturalnych oraz politycznych, pozarządowych,
  • środkach masowego przekazu,
  • turystyce i usługach,
  • instytucjach EU,
  • w różnego typu firmach, które potrzebują znajomości hindi,
  • działach marketingu, logistyki, obsługi klienta w firmach o charakterze międzynarodowym i zróżnicowanym kulturowo, itd.

Więcej o kierunku: INDOLOGIA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia