Kierunki studiów WrocławStudia informatyczneStudia Wrocław

Informatyka – Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Studia informatyczne na AWL we Wrocławiu kształcą specjalistów systemów i sieci informatycznych oraz cyberbezpieczeństwa, przygotowanych zarówno do pracy w jednostkach cywilnych, jak i wojskowych.

Studia na kierunku informatyka, które prowadzi Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, skierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy specjalistycznej, umiejętności oraz kwalifikacji umożliwiających pracę na stanowiskach administratorów sieci i systemów teleinformatycznych oraz inżynierów w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych.

Specjalności (wybierane po czwartym semestrze studiów):

  • Systemy i sieci informatyczne
  • Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Studenci otrzymują solidne przygotowanie z matematyki i fizyki (stanowiących podstawę kierunku technicznego), teorii informatyki, podstaw sieci i systemów, z uwzględnieniem praktycznej wiedzy dotyczącej pracy na urządzeniach sieciowych, w tym zarządzania bezpieczeństwem w sieciach.

Program studiów obejmuje także zagadnienia związane z systemami operacyjnymi, monitorowaniem anomalii sieciowych, elementami baz danych oraz programowania strukturalnego i obiektowego, jak również kompetencje związane z tworzeniem skryptów automatyzujących zarządzanie sieciami i systemami teleinformatycznymi.

Moduł specjalnościowy, stanowiący istotną część programu studiów, ukierunkowany jest na zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do wykonywania pracy zarówno w środowisku cywilnym, jak i instytucjach resortu obrony narodowej.

Poznaj inne propozycje kierunków: Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stroniestudia informatyczne WrocławInteresujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia