Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia ekonomiczneStudia informatyczneStudia Poznań

Informatyka i ekonometria – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka i ekonometria łączą kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki.

Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to kierunek studiów, na którym studenci uczą się analizy danych, modelowania, prognozowania i zarządzania ryzykiem. Na studiach pierwszego stopnia studenci poznają także kluczowe problematyki z zakresu mikro i makroekonomii, rachunkowości i finansów. Poznają zasady programowania i obsługi systemów informatycznych oraz będą pracować z bazami danych i poznają zagadnienia z zakresu Big data.

Interesują Cię finanse i ekonomia? Pasjonują Cię nowoczesne technologie i informatyka? Na kierunku informatyka i ekonometria połączysz obie pasje w kompetencje cenione na rynku pracy. Zgłębisz tajniki analizy danych, modelowania i prognozowania zjawisk ekonomicznych oraz programowania i obsługi informatycznych systemów zarządzania.

Kim możesz zostać? Analitykiem finansowym lub gospodarczym, menedżerem zarządzającym ryzykiem lub portfelem inwestycji, projektantem rozwiązań informatycznych dla biznesu lub serwisów internetowych i usług sieciowych. Po tym kierunku nie szukasz pracy. To praca szuka Ciebie.

Specjalności:

  • Analityka gospodarcza
  • Elektroniczny biznes
  • Informatyka w gospodarce i administracji
  • Inżynieria finansowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU – REKRUTACJA NA STUDIA

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia informatyczne Poznań
Studia z zarządzania Poznań
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Poznań. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia