Informatyka stosowana – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia na kierunki informatyka stosowana Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to okazja zdobycia kompetencji w zakresie informatyki oraz inżynierii rolniczej. Na studiach dowiesz się dużo o zastosowaniach informatyki w procesach produkcji.

Kierunek o charakterze interdyscyplinarnym, stanowiący oryginalne połączenie informatyki z inżynierią rolniczą. Studia przygotowują do samodzielnego i twórczego rozwijania i wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych  w szeroko rozumianych obszarach rolnictwa oraz gospodarki rolno-spożywczej. Student nabywa uniwersalną wiedzę z zakresu nauk podstawowych obejmujących zagadnienia ogólne z matematyki, fizyki, chemii i biologii oraz innych, pokrewnych dziedzin. Poznaje metody stosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwalających na wspomaganie złożonych procesów produkcji.

Sprytne wykorzystanie nowych technologii w procesie pozyskiwania i produkcji żywności to umiejętność przyszłości. W związku z ciągłym wzrostem liczby ludności na świecie, żywność będzie musiała spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy i być produkowana bardziej efektywnie. Aby zmniejszyć ślad węglowy, procesy te będą musiały też zachodzić z poszanowaniem ekologii. Jednym z najważniejszych zadań stanie się projektowanie i wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych, zbieranie i analizowanie danych, dzięki którym procesy te będą jeszcze bardziej zautomatyzowane i efektywne.

Perspektywy po studiach

  • Administracja sieci komputerowych
  • Architektura i administracja baz danych
  • Programowanie i projektowanie witryn internetowych
  • Doradztwo w zakresie sprzedaży oprogramowania maszyn i urządzeń

Czytaj więcej – Informatyka stosowana

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia