Inżynieria bezpieczeństwa w Bydgoszczy

Wybierasz się na studia techniczne w Bydgoszczy? Lubisz ekstremalne wyzwania i nie boisz się pracy z trudnymi zjawiskami takimi jak: walka z żywiołami lub protesty i uliczne zamieszki? Inżynieria bezpieczeństwa może być dla Ciebie dobrą propozycją!

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa proponuje kandydatom Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Inżynieria bezpieczeństwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Na studiach na kierunku inżynieria bezpieczeństwa (prowadzonych przez Instytut Inżynierii Materiałowej UKW) zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące zagrożeń w różnych obszarach bezpieczeństwa publicznego oraz cywilnego takich jak: awarie przemysłowe, wypadki komunikacyjne czy też klęski żywiołowe. Dodatkowo możesz skorzystać z zajęć w ramach modułu nauczycielskiego (płatnego), dzięki któremu zdobędziesz uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej w klasach 4-6.

Uzyskana przez absolwentów szeroka wiedza ogólnotechniczna oraz specjalistyczna umożliwiają absolwentom zatrudnienie – zależnie od wybranej specjalności – w administracji państwowej i samorządowej na stanowiskach związanych z ochroną bezpieczeństwa publicznego oraz zarządzaniem kryzysowym, w podmiotach gospodarczych zajmujących się ochroną mienia i osób (po ukończeniu dodatkowych kursów kwalifikacyjnych), a także przygotowuje do aplikacji do służb państwowych, działających w obszarach ochrony porządku prawnego i bezpieczeństwa publicznego. W tych też służbach absolwent ma kwalifikacje do zatrudnienia na stanowiskach cywilnych.

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria bezpieczeństwa w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia