Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia techniczne

Inżynieria biomedyczna w Bydgoszczy

Podstawą kierunku inżynieria biomedyczna jest wzajemne przenikanie się najnowszej technologii z osiągnięciami medycyny. Poznaj szczegóły oferty!

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna prowadzi Politechnika Bydgoska wspólnie z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Podstawą kierunku jest wzajemne przenikanie się najnowszej technologii z osiągnięciami medycyny. Inżynier biomedyczny wykorzystuje dobrodziejstwa nauk technicznych z wiedzą i umiejętnością zastosowania ich w świecie nauk medycznych. 

Specjalności:

  • techniczny doradca medyczny,
  • teleinformatyka medyczna.

Oferta dydaktyczna przygotowuje absolwentów do współpracy z personelem medycznym w zakresie obsługi aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych, opartych o techniki i technologie informatyczne, w tym także w zakresie transmisji i archiwizacji danych medycznych, udziale w projektowaniu i wytwarzaniu aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta inżynierii biomedycznej? Absolwent ma możliwość podjęcia pracy w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz w innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, a także w jednostkach projektowych i produkcyjnych, związanych z procesem eksploatacji aparatury i urządzeń medycznych, ich akredytacją i oceny zgodności z atestami oraz dystrybucją.

Kierunek inżynieria biomedyczna w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszcz.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia