Inżynieria chemiczna i biochemiczna – Politechnika Łódzka

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna rekomendujemy jako jedną z najciekawszych propozycji studiów chemicznych. Warto sprawdzić, czym tak naprawdę jest oferta Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Studia mają charakter interdyscyplinarny. To podoba się studentom oraz absolwentom. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak przekształcić materiały i surowce w użyteczne produkty, to kierunek ten jest z pewnością dla Ciebie.

Na studiach poznasz proces usuwania zanieczyszczeń, nowe technologie energetyczne, w tym biopaliwa. Przyszli specjaliści inżynierii chemicznej i biochemicznej będą odpowiedzialni za wdrożenie zasad ekonomii cyrkularnej w najważniejszych sektorach gospodarki. Niezbędna jest zatem wiedza, która pozwoli na ponowne wykorzystanie surowców i podniesienie efektywności energetycznej. Dlatego przyszły inżynier zyska wiedzę m.in. z zakresu chemii, mechaniki, automatyki, informatyki, a przede wszystkim wiedzę na temat rozdzielania substancji. Na tym kierunku studenci uczą się także stosować wiedzę z zakresu biologii, chemii i inżynierii prowadzenia procesów oraz wytwarzania różnych produktów metodami biotechnologicznymi.

Perspektywy zawodowe: 

  • absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do pracy w przemyśle spożywczym oraz w ochronie i oczyszczaniu środowiska oraz przetwórstwie biomasy, jako jednego z odnawialnych źródeł energii. Jako specjaliści w inżynierii biochemicznej będą mogli uczestniczyć w pracy zespołowej wraz z biologami, biochemikami i chemikami w celu przenoszenia technologii wytwórczych ze skali laboratoryjnej do wielkoprzemysłowej.
  • przemysł chemiczny, spożywczy, wydobywczy, energetyczny i biorafineryjny. Absolwenci inżynierii chemicznej i biochemicznej pełnią tam rolę inżynierów produkcji i technologów.
  • przemysł, farmaceutyczny, medyczny, spożywczy, biotechnologiczny, energetyczny OZE ;
  • centra badawczo-rozwojowe rozwój naukowy, tworzenie własnych zespołów badawczych i start up’ów;

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Łódzka

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Łódź. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia