Inżynieria chemiczna i procesowa w Częstochowie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa proponuje kandydatom Politechnika Częstochowska – Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów.

W ramach kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa zostaniesz przygotowany do projektowania, modernizacji, sprawowania nadzoru oraz wdrażania i realizacji procesów technologicznych, prowadzących do przekształcenia surowców w użyteczne produkty o wymaganych właściwościach. Poznasz budowę, właściwości, sposoby kształtowania i metody badania różnorodnych materiałów oraz podstawy inżynierii produktu.

Studia stacjonarne pierwszego stopnia trwające 7 semestrów, obejmują zagadnienia zarówno o charakterze teoretycznym, jaki praktycznym – praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach współpracujących z Wydziałem, wizyty stażowe poszerzające posiadaną wiedzę i umiejętności w wybranych obszarach.

Perspektywy zawodowe:

Jako Absolwent możesz podjąć zatrudnienie w różnych gałęziach przemysłu przetwórczego: chemicznego, kosmetycznego, szklarskiego, ceramicznego itp., jednostkach związanych z produkcją aparatury, planowaniem procesów produkcyjnych, projektowaniem i wdrażaniem prototypowych wyrobów, laboratoriach badawczych, firmach zajmujących się ochroną przed korozją. Absolwent tego kierunku może również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą z zakresu produkcji, usług, projektowania i doradztwa technicznego.

Zakresy kształcenia:

Stopień I inżynierski

  • Technoligia szkła i ceramiki
  • Technoligia kosmetyków
  • Inżynieria korozyjna

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Częstochowie

  • INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA, Politechnika Częstochowska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Częstochowa. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia