Inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie

Nie możesz zdecydować się, czy bardziej interesuje Cię chemia, czy fizyka? Uwielbiasz eksperymenty i chcesz swoją pasję wykorzystać w imię nauki i rozwoju technologii? Nowoczesne materiały wchodzą praktycznie do każdej dziedziny życia.

Kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów proponuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS).

Nowoczesne materiały wchodzą do każdej dziedziny życia. Nie tylko w przemyśle technologicznym, ale też do codziennego użytku. Nawet na zwykłej patelni teflon to już lekki przeżytek, plastik trzeba czymś zastąpić, a ubrania mają być nie tylko modne, ale też plamoodporne, w pełni biodegradowalne, a nawet samoczyszczące się. Tego rodzaju „wynalazkami”, które spełnią coraz większe oczekiwania i potrzeby, zajmuje się właśnie inżynieria nowoczesnych materiałów. Obecnie opierają się na niej nie tylko wielkie zakłady przemysłowe, ale coraz częściej także mniejsze, rzemieślnicze dotychczas dziedziny (np. jubilerstwo). Jeśli więc interesuje Cię testowanie i tworzenie materiałów, które mają realne zastosowanie, są przydatne dla ludzi, oraz uwielbiasz wszystko, co wiąże się z chemią, fizyką i matematyką, ten kierunek jest dla Ciebie.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta tego kierunku? Jako specjalista w dziedzinie inżynierii nowoczesnych materiałów nie będziesz mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy. Znajdziesz ją np. w instytutach badawczych, przemysłowych centrach rozwojowych lub technologicznych instytucjach badawczych. Możesz pracować w placówkach i firmach prowadzących badania kliniczne oraz instytucjach związanych z medycyną, biologią, biotechnologią. Twoja wiedza przyda się także w laboratoriach policyjnych oraz w instytucjach wojskowych. Zatrudnienie znajdziesz w przemysłach: chemicznym i biotechnologicznym oraz wszystkich tych, w których produkcja lub usługi oparte są na znajomości zagadnień technicznych związanych z produkcją i badaniem właściwości nowoczesnych materiałów.

Oczywiście możesz też nadal poszerzać swoją wiedzę na studiach II stopnia, zarówno na tym samym kierunku, jak i pokrewnych.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Lublin. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia