Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych w Szczecinie

Jeśli interesuje Cię eksploatacja pojazdów specjalnych, których używają Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna, czy Policja, to ten kierunek studiów może okazać się dla Ciebie wyjątkowo atrakcyjny.

Studia na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Celem kształcenia jest przygotowanie kadry, która będzie gotowa do podjęcia wyzwań jakie stawia eksploatacja nowoczesnych pojazdów bojowych i specjalnych, w które wyposażone są Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna i Policja, a także firmy wykonujące specjalistyczne prace przy użyciu takiego sprzętu. Realizacja tak sformułowanych celów będzie prowadzona przez doświadczoną kadrę akademicką oraz praktyków prowadzących eksploatację pojazdów bojowych i specjalnych w resortach MON i MSWiA.

Program kształcenia na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych pozwala wykształcić inżyniera, posiadającego umiejętności o solidnej podbudowie teoretycznej i dobrze przygotowanego do pracy w jednostkach MON i MSWiA a także w podmiotach gospodarczych oraz instytucjach zajmujących się problematyką eksploatacji pojazdów.

Atutem absolwenta będą umiejętności praktyczne, zdobyte w trakcie realizowanych praktyk przy współudziale MON, MSWiA oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego i motoryzacyjnego. Tak ułożony program studiów, umożliwi absolwentom podjęcie obowiązków zawodowych u przyszłego pracodawcy lub dalsze kształcenie na studiach drugiego stopni tego samego kierunku, który jest w trakcie przygotowania do uruchomienia.

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia