Inżynieria produkcji w Przemyśle 4.0 w Szczecinie

Wybierz studia dualne na kierunku Inżynieria produkcji w Przemyśle 4.0, dzięki którym możesz w przyszłości pracować m.in. jako inżynier produkcji, jakości lub utrzymania ruchu.

Studia na kierunku inżynieria produkcji w Przemyśle 4.0 proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Celem kształcenia na studiach I stopnia studiów dualnych: Inżynieria Produkcji w Przemyśle 4.0 jest przygotowanie kadry, która będzie gotowa do podjęcia nowych, specjalistycznych zadań stawianych przez dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze, poprzez dualne kształcenie studentów przez kadrę akademicką oraz doświadczonych praktyków przemysłowych.

Program kształcenia na kierunku Inżynieria produkcji w Przemyśle 4.0 pozwala na wykształcenie inżyniera, posiadającego umiejętności o solidnej podbudowie teoretycznej i dobrze przygotowanego do pracy w nowoczesnym przemyśle. Jego dużym atutem będzie doświadczenie praktyczne, zdobyte w trakcie realizowanych praktyk, których zakres został znacząco rozbudowany w porównaniu do klasycznego modelu kształcenia.

Taka koncepcja, o silnie interdyscyplinarnym charakterze oraz znaczącym zaangażowaniu przedsiębiorstw, umożliwi absolwentom płynne podjęcie obowiązków zawodowych u przyszłego pracodawcy lub dalsze kształcenie na drugim stopniu kierunków zgodnych z dziedziną naukową Inżynieria Mechaniczna.

Studia trwają 3,5 roku, w tym student zrealizuje aż 12 miesięcy stażu w przedsiębiorstwach.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe po tych studiach? Absolwenci kierunku studiów dualnych Inżynieria Produkcji w Przemyśle 4.0 są specjalistami z wiedzą z zakresu inżynierii mechanicznej, w szczególności inżynierii produkcji i utrzymania ruchu, posiadającymi roczne doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie 3,5-letnich studiów. Znajdą zatrudnienie w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania, z branży spożywczej, metalowej, motoryzacyjnej w działach produkcyjnych, Lean Management oraz w utrzymaniu ruchu. Zdobyta w trakcie nauki wiedza oraz doświadczenie, pozwala absolwentom bardzo szybko dostosować się do stawianych wymagań zawodowych.

Po studiach możesz pracować jako:

  • inżynier produkcji,
  • specjalista Lean Management,
  • inżynier utrzymania ruchu,
  • inżynier jakości.

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia