Matematyka – Uniwersytet w Białymstoku

Na kierunku matematyka proponowanym przez Uniwersytet w Białymstoku, dokładniej Wydział Matematyki Uwb, znajdziesz możliwość podjęcia nauki w ramach trzech ścieżek. Każda z nich odzwierciedla inne, ale zawsze praktyczne zastosowanie królowej nauk w naszym życiu.

Dowiedz się więcej o proponowanych ścieżkach swojego kształcenia na kierunku matematyka

Matematyka finansowa

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych metodami matematycznymi w finansach i bankowości. Podczas studiów nauczysz się matematycznych metod analizy i prognozowania procesów finansowych.

Wykłady są prowadzone z zakresu m.in. badań operacyjnych, statystyki, teorii portfela.

Bezpieczeństwo informacji

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych. Podczas studiów nauczysz się kodowania, szyfrowania, zarządzania informacją.

Wśród przedmiotów znajdują się m.in.: kryptografia i teoria kodowania, projektowanie szyfrów, ryzyko procesów informacyjnych.

Matematyka teoretyczna

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych pracą naukową w obszarze matematyki. Podczas studiów nauczysz się podstawowych teorii matematycznych, analitycznego i syntetycznego myślenia.

Wykłady są prowadzone z zakresu m.in.: analizy matematycznej, algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa.

Czym możesz się zajmować po kierunku matematyka?

Oczywiście dużo w tym przypadku zależy od wybranej specjalności, ścieżki kształcenia, każda z nich daje unikatowe możliwości.

Matematyka teoretyczna – możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia i rozwijać naukę.
Matematyka finansowa – możesz zajmować się analizami procesów finansowych w bankach, firmach ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwach.
Bezpieczeństwo informacji – możesz zajmować się analizą, przesyłaniem i zabezpieczaniem informacji w urzędach, firmach (m.in. ubezpieczeniowych), w bankach.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Białystok
Studia ścisłe Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia