Kierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia ścisłe

Matematyka – Uniwersytet w Białymstoku

Na kierunku matematyka proponowanym przez Uniwersytet w Białymstoku, dokładniej Wydział Matematyki UwB, znajdziesz możliwość podjęcia nauki w ramach trzech ścieżek.

Każda z trzech ścieżek kształcenia na kierunku matematyka, który proponuje Uniwersytet w Białymstoku, odzwierciedla inne, ale zawsze praktyczne zastosowanie królowej nauk w naszym życiu.

Dowiedz się więcej o proponowanych ścieżkach swojego kształcenia na kierunku matematyka.

Matematyka finansowa

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych metodami matematycznymi w finansach i bankowości. Podczas studiów nauczysz się matematycznych metod analizy i prognozowania procesów finansowych.

Wykłady są prowadzone z zakresu m.in. badań operacyjnych, statystyki, teorii portfela.

Bezpieczeństwo informacji

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych. Podczas studiów nauczysz się kodowania, szyfrowania, zarządzania informacją.

Wśród przedmiotów znajdują się m.in.: kryptografia i teoria kodowania, projektowanie szyfrów, ryzyko procesów informacyjnych.

Matematyka teoretyczna

Ścieżka kształcenia skierowana do kandydatów zainteresowanych pracą naukową w obszarze matematyki. Podczas studiów nauczysz się podstawowych teorii matematycznych, analitycznego i syntetycznego myślenia.

Wykłady są prowadzone z zakresu m.in.: analizy matematycznej, algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa.

Czym możesz się zajmować po kierunku matematyka?

Oczywiście dużo w tym przypadku zależy od wybranej specjalności, ścieżki kształcenia, każda z nich daje unikatowe możliwości.

Matematyka teoretyczna – możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia i rozwijać naukę.
Matematyka finansowa – możesz zajmować się analizami procesów finansowych w bankach, firmach ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwach.
Bezpieczeństwo informacji – możesz zajmować się analizą, przesyłaniem i zabezpieczaniem informacji w urzędach, firmach (m.in. ubezpieczeniowych), w bankach.

Strona kierunku: MATEMATYKA , Uniwersytet w Białymstoku

Poznaj inne propozycje kierunków: Uniwersytet w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Białystok. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia