Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu – pierwszy krok na drodze do kariery

Wywiad z absolwentką – Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Alina Klimovych absolwentka kierunku Logistyka, specjalność Logistyka handlu i dystrybucji oraz studentka drugiego roku studiów magisterskich na specjalności Manager transportu w MWSLiT we Wrocławiu zgodziła się opowiedzieć o tym jak potoczyły się jej losy zawodowe. Obecnie pracuje w firmie Jania Fleet Mobility Sp. z o.o., która jest uznawana za lidera w branży zarządzania flotą samochodową.

Jak trafiła Pani do firmy Fleet Mobility?
Podczas studiów zdecydowałam się wziąć udział w jednym z projektów unijnych realizowanych przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Tym projektem był Praktyczny logistyk, podczas którego organizowano krajowe płatne staże. Staże umożliwiły studentom m.in. poznanie oczekiwań pracodawców, nabycie nowych kompetencji, a także zastosowanie i sprawdzenie zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Swój staż odbyłam właśnie w firmie Jania Fleet Mobility Sp. z o.o.

Jak wyglądały początki w nowej rzeczywistości? Podjęcie stażu czy pracy w nowej firmie zawsze jest ogromnym stresem dla młodych osób.
Owszem, nie da się ukryć, że początkowo się denerwowałam, ale już na samym starcie zostałam mile powitana. Pracownicy firmy Jania Fleet Mobility to osoby profesjonalne, pomocne i wyrozumiałe, które tworzą pozytywną atmosferę, dającą motywację do działania. Każde przydzielone mi zadanie było szczegółowo omawiane i wyjaśniane, stopniowo byłam wprowadzana w kolejne obowiązki na nowych stanowiskach. Zawsze miałam możliwość uczestniczenia w specjalistycznych szkoleniach. Ponadto w wykonywaniu codziennych zadań otrzymywałam wsparcie opiekuna, który na bieżąco dokonywał oceny realizacji celów i postępów mojej pracy.

Czy udział w stażu przełożył się bezpośrednio na zatrudnienie Pani w firmie?
Tak, tuż po zakończeniu stażu otrzymałam możliwość dołączenia do zespołu profesjonalistów w swojej branży i podjęcie stałej pracy.

Czym obecnie zajmuje się Pani na swoim stanowisku pracy?
Pracuję na stanowisku Młodszego specjalisty ds. administracji. Do moich zadań należy, m.in. bieżąca praca administracyjna w biurze, tworzenie raportów dla klientów, współpraca ze strategicznymi klientami biznesowymi, fakturowanie oraz dekretacja faktur, a także zarządzanie flotą samochodową za pomocą systemu Softra.

Czyli można powiedzieć, że jest Pani zadowolona z wyboru studiów i tego jak potoczyła się Pani ścieżka zawodowa?
Oczywiście! Jestem bardzo zadowolona. Pracownicy firmy Jania Fleet Mobility to profesjonaliści i praca z nimi to przyjemność i ogromna szansa dla młodego człowieka. To właśnie studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu umożliwiły mi najpierw staż, czego efektem była praca w tej firmie. Dzięki udziałowi w projekcie, mogłam w praktyce sprawdzić wyniesioną z zajęć wiedzę.. Wiedza teoretyczna jest przekazywana w rzetelny, profesjonalny sposób, dlatego też zdecydowałam się na kontynuację nauki w MWSLiT i niebawem kończę studia magisterskie.

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów!

(Informacja prasowa MWSLiT we Wrocławiu)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kierunki studiów w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia