Międzynarodowe studia polskie w Katowicach

Zależnie od wybranej specjalności, absolwenci kierunku międzynarodowe studia polskie mogą w przyszłości pracować w biznesie, turystyce lub dyplomacji.

Międzynarodowe studia polskie I stopnia, które proponuje kandydatom Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Humanistyczny UŚ), poświęcone są kulturze polskiej w kontekście kultur regionów europejskich i pozaeuropejskich. Przeznaczone są dla osób ciekawych świata, które chcą dowiedzieć się, na czym polegają relacje międzykulturowe i umiejętnie poruszać się w środowisku zróżnicowanym kulturowo. 

Specjalności (wybierane na drugim semestrze):

  • Kultura i komunikacja w biznesie,
  • Kultura i komunikacja w turystyce,
  • Kultura i komunikacja w dyplomacji.

Perspektywy zawodowe:

  • Kultura i komunikacja w biznesie: negocjator biznesowy, doradca kulturowy w międzynarodowej korporacji, doradca negocjacyjny, lider międzynarodowego zespołu, lider międzynarodowego projektu;
  • Kultura i komunikacja w turystyce: organizator wycieczek, szef firmy turystycznej, pracownik instytucji kultury, pracownik państwowych i prywatnych organizacji turystycznych, pracownik urzędu miasta;
  • Kultura i komunikacja w dyplomacji: dyplomata, doradca kulturowy w ambasadzie lub konsulacie, szef wydziału kultury ambasady lub konsulatu RP, pracownik Instytutu Polskiego, doradca w państwowych firmach zajmującymi się kontaktami międzynarodowymi na wysokim szczeblu, pracownik MSZ.

O innych kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia humanistyczne Katowicach. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Jeśli chcesz studiować w Katowicach zobacz również stronę – rodzaje studiów Katowice. Tam sprawdzisz m.in. propozycje studiów społecznych, studiów filologicznych, studiów psychologicznych, prawniczych, pedagogicznych na katowickich uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia