Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Militarioznawstwo – studia we Wrocławiu

Studiowanie kierunku militarioznawstwo to wyłącznie propozycja dla tych wszystkich, których interesuje historia wojen, analizują myśl wojskową czy interesują się historią uzbrojenia. Na te specjalistyczne studia zaprasza kandydatów Uniwersytet Wrocławski.

Z opisu poświęconego kierunkowi studiów militarioznawstwo z oferty Uniwersytetu Wrocławskiego, dowiemy się, że studia dają wiedzę i umiejętności, dzięki którym poznasz szerokie spektrum zagadnień związanych z przeszłością i dziedzictwem militarnym.

Program studiów

Program studiów obejmuje historię militarną i kierunki badań historycznowojskowych, takich jak historia wojen, historia wojska, historia sztuki wojennej, historia uzbrojenia i techniki wojskowej, historia myśli wojskowej oraz ich nauk pomocniczych, np. socjologii wojska, falerystyki, heraldyki itp. Zdobędziesz także wiedzę i umiejętności z zakresu socjologii, komunikacji społecznej oraz o działalności instytucji kultury, organizacji samorządowych, pozarządowych itp. Nauczysz się także, jak promować i popularyzować zdobytą wiedzę.

Specjalności

  • popularyzacja wiedzy o militariach – uzyskasz wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia, redagowania i edycji tekstów o charakterze naukowym i popularnonaukowym. W przyszłości znajdziesz pracę w wydawnictwach, redakcjach gazet, czasopism i portali internetowych dotyczących tematyki militarnej, a także rozpocząć samodzielną działalność pisarską oraz publicystyczną.
  • animacja odtwórstwa historycznego – nauczysz się, jak przeprowadzać przedsięwzięcia popularyzatorskie rekonstruujące przeszłość  militarną. Dzięki tej wiedzy znajdziesz zatrudnienie w stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się odtwórstwem historycznym.

Co po studiach

Absolwenci znajdą pracę m.in. w stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się odtwórstwem historycznym i w wydawnictwach. Jako konsultanci mogą pracować również przy produkcjach związanych z mediami masowymi, w szczególności dotyczących problematyki z zakresu historii wojskowości.

Kierunek militarioznawstwo we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Wrocław. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia