Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Warszawa

Muzeologia – studia w Warszawie

Czy dzięki studiom można zostać specjalistą w zakresie zasad funkcjonowania muzeów? Tak, jeśli wybierzesz unikatowy kierunek muzeologia z oferty Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kierunek muzeologia pozwala poznać historię muzeów, zasady ich organizacji oraz sposoby zarządzania placówkami muzealnymi. Program studiów  obejmuje zajęcia z historii muzealnictwa i kolekcjonerstwa oraz metodologii: historii, historii sztuki, archeologii, etnologii, socjologii oraz nauk przyrodniczych i technicznych, a także praktyczną naukę pracy w muzeum. Współpraca z instytucjami oraz ośrodkami kultury w Polsce umożliwia studentom realizację ciekawych praktyk, podczas których mogą uczestniczyć w projektowaniu wystaw oraz sporządzać dokumentację muzealną. 

Praca po tych studiach

Po ukończeniu kierunku muzeologia na UKSW znajdziesz pracę m.in. w:

  • muzeach,
  • archiwach,
  • galeriach sztuki,
  • instytucjach kultury,
  • wydawnictwach. 

Kierunek muzeologia w Warszawie

Wymagane przedmioty maturalne w rekrutacji na studia: język polski, język obcy nowożytny. Przedmiot do wyboru: biologia, filozofia, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, WOS, fizyka, chemia, informatyka.

Muzeologia prowadzona jest przez Wydział Nauk Humanistycznych UKSW

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia historyczne Warszawa. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia