Najlepsze uczelnie ekonomiczne w Polsce

Co roku miesięcznik “Perspektywy” ogłasza wyniki rankingu, który określa pozycje danej uczelni na tle innych uczelni w Polsce. Postanowiliśmy zobaczyć, które uczelnie ekonomiczne są lepsze na tle innych. Czy wyłania się z tego zestawienia obraz informacji o tym, gdzie najlepiej studiować w Polsce kierunki ekonomiczne? Przekonaj się sam.

Uczelni kształcących na kierunkach, które umownie nazywamy ekonomicznymi jest w Polsce bardzo dużo. Są to uczelnie państwowe oraz niepaństwowe. Gdy jednak spojrzeć na listę tych uczelni, które prawie wyłącznie kształcą na tych kierunkach i dodatkowo są uczelniami państwowymi lista bardzo się skraca i obejmuje już tylko pięć pozycji. Właśnie te uwzględnione są w najnowszym rankingu oraz dodatkowo jedna uczelnia prywatne.

Uczelnie ekonomiczne w Polsce

Uczelnie ekonomiczne znajdują się w największych polskich miastach akademickich. W Warszawie kandydaci mogą wybrać studia na państwowej Szkole Głównej Handlowej (SGH) lub niepaństwowej Akademii Leona Koźmińskiego. W Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie znajdziecie uczelnie, które w nazwie mają uniwersytet ekonomiczny.

Wyniki rankingu uczelni ekonomicznych

W tegorocznym rankingu uczelni ekonomicznych dwa pierwsze miejsca zajęły uczelnie warszawskie. Na pierwszym miejscu sklasyfikowana została Szkoła Główna Handlowa w Warszawie a na drugim Akademia Leona Koźmińskiego. Miejsce na podium uzupełnił Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Wśród pierwszych 50. uczelni w rankingu uczelni akademickich znalazły się jeszcze dwie uczelnie ekonomiczne. Były to Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Poza listą najlepszych 50. uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Kolejność uczelni ekonomicznych w rankingu 2021

  1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  4. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  5. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  6. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Pierwsza z listy SGH została sklasyfikowana na 11. miejscu Rankingu Uczelni Akademickich. To najwyżej sklasyfikowana w rankingu uczelnia ekonomiczna.

Podstawowe kryteria rankingu to m.in: efektywność naukowa, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie, prestiż, warunki kształcenia.

Źródło: perspektywy.pl

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia