Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Niderlandystyka – Uniwersytet Wrocławski

Czy wiesz, dlaczego zamiast „język holenderski” powinno się mówić „język niderlandzki”? Bo posługują się nim nie tylko mieszkańcy Holandii, ale też Belgii (Flandrii), a poza Europą – Surinamu i wysp Aruba, Curacao, Sint Maarten, Sint Eustatius i Bonaire. 

Językiem niderlandzkim posługuje się łącznie 24 miliony ludzi, dla których jest on głównym językiem komunikacji. Naucz się go na niderlandystyce na Uniwersytecie Wrocławskim!

Na studiach czeka Cię intensywna nauka języka niderlandzkiego od podstaw: ćwiczenia fonetyczne i ortograficzne, gramatyczne i leksykalne, ćwiczenia w pisaniu i audiowizualne oraz tłumaczeniowe. Poznasz także współczesną i dawną literaturę oraz kulturę Holandii i Flandrii (północnej części Belgii). Program studiów obejmuje literaturoznawstwo, językoznawstwo, historię literatury niderlandzkiej, historię Niderlandów, realioznawstwo, a także język afrikaans oraz dodatkowy język obcy.

Specjalność:

Jako absolwent niderlandystyki znajdziesz pracę w polskich i międzynarodowych firmach współpracujących z niderlandzkimi partnerami oraz w biurach tłumaczeń, wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kultury i w mediach.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Wrocław. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – Studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia