Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia przyrodnicze

Ochrona i zarządzanie środowiskiem w Bydgoszczy

Postaw na kierunek ochrona i zarządzanie środowiskiem. Są to studia łączące nauki przyrodnicze, ekonomiczne i z zarządzania, które wraz z unikalnymi umiejętnościami z zakresu ochrony i monitoringu środowiska przyrodniczego zapewniają atrakcyjną i satysfakcjonującą karierę zawodową.

Studia na kierunku ochrona i zarządzanie środowiskiem, które ma w swojej ofercie Politechnika Bydgoska, wyposażają w praktyczną wiedzę, kompetencje i umiejętności związane z bezpiecznym korzystaniem i zarządzaniem zasobami środowiska naturalnego.

Specjaliści ochrony środowiska zajmują się szerokim wachlarzem działalności od kwestii dotyczących zagadnień oceny jakości środowiska, wykonywania inwentaryzacji przyrodniczych, badań laboratoryjnych i terenowych po zagadnienia związane z wymaganiami prawnymi, administracją i zarządzaniem w ochronie i korzystaniu ze środowiska.

Połączenie wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony i monitoringu środowiska przyrodniczego ze znajomością zagadnień z zakresu ekonomii i zarządzania jest tym, co wyróżnia program kształcenia na tym kierunku.

Perspektywy zawodowe:

  • urzędy gmin,
  • starostwa,
  • urzędy wojewódzkie i marszałkowskie,
  • regionalne dyrekcje ochrony środowiska,
  • jednostki administrujące obszarowymi formami ochrony przyrody,
  • Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
  • jednostki inspekcji i monitoringu środowiska.

Więcej informacji o tym kierunku znajdziesz na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach przyrodniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Bydgoszcz. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia