Ogrodnictwo – studia w Szczecinie

Studia na kierunku ogrodnictwo przygotował dla kandydatów Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Chcesz w przyszłości zostać cenionym specjalistą w zakresie produkcji owoców, warzyw i ziół lub zajmować się profesjonalnie kształtowaniem terenów zieleni? Studia na kierunku ogrodnictwo okazać się mogą strzałem w dziesiątkę.

Ogrodnictwo na ZUT w Szczecinie

Dzięki studiom na kierunku ogrodnictwo zdobędziesz umiejętności z zakresu technologii produkcji ogrodniczej, organizacji i zarządzania gospodarstwem ogrodniczym. Staniesz się kimś, kto dysponować będzie wiedzą z zakresu zielarstwa oraz oceny jakości produktów ogrodniczych i surowców leczniczych. Poznasz tajniki projektowania i aranżacji dekoracji roślinnych, pielęgnacji ogrodów. Nauczysz się również opracowania i wykorzystania programów terapii ogrodniczej w celu poprawy jakości życia człowieka.

Kryterium kwalifikacyjne
Konkurs świadectw: język polski, język obcy, biologia lub matematyka oraz inny przedmiot wskazany przez maturzystę. Przy braku oceny z biologii lub matematyki uwzględnione będą oceny z przedmiotów: język polski, język obcy i inny przedmiot wskazany przez maturzystę (odnotowany na świadectwie maturalnym).

Gdzie będziesz mógł pracować po studiach?

Przedsiębiorstwa ogrodnicze, firmy zajmujące się produkcją owoców, warzyw, roślin ozdobnych i ziół, zakłady zielarskie, centra ogrodnicze, hurtownie i giełdy owocowo-warzywne, gospodarstwa agroturystyczne, firmy zajmujące się projektowaniem i pielęgnacją ogrodów, firmy florystyczne, placówki terapeutyczne, firmy szkoleniowe i doradcze.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Szczecin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia