Kierunki studiówKierunki studiów OpoleStudia medyczneStudia Opole

Optyka okularowa z elementami optometrii w Opolu

Wybierz kierunek optyka okularowa z elementami optometrii! Zdobądź wiedzę i kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu optyka okularowego i świadczenia usług związanych z optometrią i okulistyką.

Kierunek studiów optyka okularowa z elementami optometrii proponuje kandydatom Uniwersytet Opolski (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UO).

Celem studiów jest wykształcenie absolwenta, który będzie posiadał bogatą wiedzę z zakresu optyki, wzbogaconą o podstawy fizyki, matematyki, biologii, chemii, medycyny i informatyki oraz będzie miał umiejętności pozwalające na świadome posługiwanie się urządzeniami i aparaturą optyczną, pozwalające na podjęcie pracy w zawodzie optyka, w tym optyka okularowego.

Studenci będą mieli zajęcia w warsztacie optycznym, w którym nauczą się tworzyć od podstaw okulary. Będą też mieli zajęcia z optyki geometrycznej, falowej, instrumentalnej oraz fizjologicznej, które pozwolą im nabyć praktyczne umiejętności związane z obsługą i konstrukcją zaawansowanych przyrządów optycznych oraz zrozumieć podstawy ich działania. Poznają materiały stosowane w optyce w ramach przedmiotu Materiały optyczne i oftalmiczne. Zajęcia optyczne zostaną uzupełnione o podstawy analizy matematycznej i algebry liniowej, fizykę, biofizykę, biochemię oraz anatomię. Przedmioty te przygotują studentów do egzaminu dyplomowego i pozwolą na kontynuację studiów na studiach II stopnia. 

 Absolwent kierunku Optyka Okularowa z Elementami Optomertii:

  • będzie posiadał wiedzę i umiejętności, umożliwiające pracę w zawodzie optyka okularowego i prowadzenie warsztatu optycznego,
  • będzie posiadał umiejętność obsługi złożonych urządzeń i aparatury optycznej,
  • będzie posiadał wiedzę z zakresu optyki i podstaw optometrii pozwalającą na kontynuowanie studiów na kierunku Optometria.

 Znajdzie pracę w:

  • salonach optycznych,
  • firmach projektujących, produkujących i serwisujących sprzęt optyczny oraz świadczących usługi w zakresie optyki.
  • firmach handlujących sprzętem optycznym.

Kierunek optyka okularowa z elementami optometrii w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dietetyka w Opolu

Prestiż zawodu dietetyka może nie dorównuje prestiżowi lekarza, farmaceuty, pielęgniarki…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia