Państwowa Uczelnia im. Stanisław Staszica w Pile, rekrutacja, kierunki studiów

Państwowa Uczelnia im. Stanisława Staszica w Pile to największa publiczna uczelnia wyższa w północnej Wielkopolsce. Od 2000 roku kształci specjalistów na praktycznych kierunkach studiów medycznych, ekonomicznych, technicznych i społecznych.

W ofercie PUSS w Pile kandydaci znajdą studia jednolite magisterskie, I stopnia – licencjackie i inżynierskie oraz uzupełniające magisterskie. W programie studiów znajdują się wielomiesięczne praktyki. Umożliwia to studentom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych – tak wysoce cenionych przez pracodawców.

Szeroka współpraca Uczelni z biznesem krajowym i międzynarodowym zaowocowała studiami dualnymi – innowacyjnym projektem edukacyjnym na kierunkach inżynierskich. Na studiach tego typu PUSS kształci studentów w partnerstwie z kilkudziesięcioma renomowanymi firmami m.in.: Philips Lighting Poland, SeaKing Poland, czy Hydro, będąc wciąż jedyną uczelnią w Polsce, prowadzącą studia dualne na tak szeroką skalę.

Jednym z kluczowych obszarów funkcjonowania i rozwoju Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile jest internacjonalizacja procesu kształcenia. Od 2007 roku PUSS w Pile uczestniczy w Programie Erasmus+.

Kierunki studiów w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile (PUSS):

Studia jednolite magisterskie:


Studia I stopnia – licencjackie:


Studia I stopnia – inżynierskie:


Studia II stopnia – magisterskie:


ZOBACZ RÓWNIEŻ: PAŃSTWOWA UCZELNIA STANISŁAWA STASZICA W PILE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia