Politechnika Białostocka – zgłoś projekt i zawalcz o indeks na studia

Politechnika Białostocka zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w konkursie El-Robo-Mech, który jest wielką szansą na zdobycie indeksu studenta PB.

W konkursie El-Robo-Mech mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły uczniowskie liczące do 3 osób. W zeszłorocznej edycji konkursu prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego oraz Elektrycznego wygrały aż 24 osoby. Jest więc o co powalczyć! Termin nadsyłania prac to 23 marca 2022 roku.

Konkurs El-Robo-Mech to wspólny pomysł Wydziału Elektrycznego i Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Obydwa wydziały prowadzą kierunki studiów związane z automatyką i robotyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją, inżynierią biomedyczną, mechaniką i budową maszyn. Właśnie te kierunki są obszarami tematycznymi, w których uczniowie mogą zgłaszać prace konkursowe.

prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie przygotowują prezentację dotyczącą swojego projektu. Może to być schemat maszyny lub urządzenia wraz z opisem działania, program komputerowy, model konstrukcji, publikacja naukowa itp. Praca powinna bezpośrednio lub pośrednio dotyczyć rozwiązań z zakresu: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, informatyka stosowana, energetyka, elektrotechnika, elektronika, telekomunikacja lub inżynieria biomedyczna. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać opis oraz wyjaśnienie na czym polega innowacyjność projektu. Prace konkursowe należy przesłać w terminie do 23 marca 2022 r.

W drugim etapie autorzy najciekawszych prac, zaprezentują swoje pomysły przed komisją konkursową. Laureaci konkursu uzyskają prawo podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw. Oprócz tego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Konkurs El-Robo-Mech organizują Wydział Mechaniczny, Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Rada Przedsiębiorców WM i Rada Przemysłowo-Programowa WE.

Harmonogram i formularze zgłoszeniowe dla uczestników konkursu znajdują się na stronie: https://wm.pb.edu.pl/konkursy/elrobomech/

Obejrzyj relację z finału konkursu El-Robo-Mech w 2021 roku:

(Informacja prasowa Politechniki Białostockiej)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA – AKTUALNOŚCI

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia