Politologia w Bydgoszczy

Interesują Cię wyzwania i polityka we współczesnym świecie? Chcesz oddziaływać swoimi działaniami na zmiany? Może warto pomyśleć o kierunku politologia? Sprawdzamy, które uczelnie w Bydgoszczy kształcą specjalistów od polityki.

Jeśli jesteś maturzystą i chcesz studiować politologię właśnie w Bydgoszczy zwróć uwagę na studia, które proponuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Politologia na UKW w Bydgoszczy

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów, którzy podejmować będą pracę w instytucjach publicznych, organizacjach międzynarodowych, administracji rządowej i lokalnej, urzędach, organizacjach pozarządowych, a także w mediach oraz w agencjach marketingu politycznego.

Studia dadzą Ci wszechstronne wykształcenie w zakresiepolityki i życiapublicznego. Opierając się na najnowszym stanie wiedzy, wyróżni Cię dogłębne rozumienie procesów politycznych i społecznych, dotyczących Polski, Europy i świata.

Studia na kierunku Politologia umożliwiają ponadto uzyskanie kompetencji w zakresie jednego z dwóch modułów do wyboru:   

 1. Lider społeczny – moduł obejmuje zajęcia przygotowujące do pełnienia odpowiedzialnych ról w zarządzaniu instytucjami publicznymi oraz organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Wybierając go, poznasz m.in. tajniki przywództwa społecznego, zarządzania zespołem, prowadzenia dialogu społecznego, pozyskiwania środków i zarządzania projektami, a także kreowania osobistej marki lidera.
 2. Polityka lokalna – moduł kształci w obszarze wiedzy, kompetencji i umiejętności niezbędnych do działania publicznego i politycznego w zakresie zarządzania i rozwoju na poziomie regionalnym i lokalnym. Zajęcia obejmują m.in. politykę miejską i regionalną, marketing terytorialny, bezpieczeństwo lokalne oraz zarządzanie projektami. 

Praca po studiach

Studia przygotują Cię do pracy na następujących stanowiskach:

 • polityk pełniący służbę publiczną na szczeblu lokalnym lub ogólnopolskim,
 • urzędnik administracji publicznej, na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym,
 • doradca polityczny w zakresie kreowania wizerunku i prowadzenia kampanii wyborczych,
 • analityk rynku politycznego lub copywriter w agencji marketingowej,
 • analityk w instytucie badania opinii publicznej,
 • działacz społeczny w organizacji pożytku publicznego (stowarzyszeniu, fundacji),
 • ekspert w zakresie pozyskiwania i zarządzania funduszami europejskimi,
 • specjalista ds. public relations w instytucjach samorządowych,
 • animator społeczności lokalnych.

Kierunek politologia w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia