Politologia w Olsztynie

Studia na kierunku politologia to doskonała okazja do poznania problemów politycznych zachodzących w skali światowej, na polu regionalnym czy państwowym. Znaleźliśmy dla kandydatów propozycję kierunku jednej z uczelni w Olsztynie.

Jedyną uczelnią, która przygotowuje kadry politologów jest w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Na Wydziale Nauk Społecznych UWM możesz poznać historyczne uwarunkowania oraz współczesne mechanizmy działania systemów politycznych, partii politycznych i przywódców politycznych. Zrozumiesz czym jest demokracja, społeczeństwo obywatelskie oraz globalizacja, a także poznasz tajniki marketingu politycznego i efektywnej komunikacji w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Studia na kierunku politologia na UWM mogą być wstępem do zdobywania doświadczeń zawodowych w administracji rządowej, samorządowej, think tankach oraz instytucjach międzynarodowych.

W rekrutacji na UWM, kierunek politologia uwzględnia się w konkursie świadectw trzy przedmioty spośród:

  1. Geografia
  2. Historia
  3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)
  4. Język polski
  5. Matematyka
  6. Wiedza o społeczeństwie

Uczelnie prowadzące kierunek politologia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia