Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia ekonomiczneStudia PoznańStudia społeczne

Polityka społeczna – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Polityka społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to kierunek studiów, który pozwoli Ci zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie oraz pracę w zawodzie w sektorze publicznym, organizacjach pozarządowych, czy też szeroko pojętym biznesie.

Kierunek polityka społeczna wiedzę z ekonomii, zarządzania i finansów łączy z tym, czego zwykle brakuje w kształceniu ekonomistów – podstawami psychologii, socjologii i nauk o polityce. Kierunek oferuje kształcenie dwóch rodzajów specjalistów: menedżerów i ekspertów od komunikowania się. Ci pierwsi uczą się jak prowadzić projekty, zarządzać zespołem, czy jak zbudować rachunek zysków i strat planowanych przedsięwzięć. Drudzy – nabierają umiejętności w zakresie kształtowania relacji z mediami, budowania kampanii informacyjnych czy kształtowania komunikacji w organizacji.

Specjalności:

  • Finanse i zarządzanie usługami społecznymi
  • Komunikacja społeczna

Absolwenci znajdują zatrudnienie w instytucjach rządowych i samorządowych, w przedsiębiorstwach usług społecznych zarówno publicznych, jak i prywatnych, podmiotach ekonomii społecznej, agendach public relations oraz CSR.

Absolwenci są także przygotowani do pracy na stanowiskach:

  • specjalisty ds. kształtowania polityki informacyjnej i strategii komunikowania przedsiębiorstw, urzędów i instytucji społecznych,
  • rzecznika prasowego,
  • negocjatora w konfliktach społecznych,
  • specjalisty ds. społecznej odpowiedzialności biznesu i public relations.

Strona kierunku: POLITYKA SPOŁECZNA , Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU – REKRUTACJA NA STUDIA

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ekonomiczne Poznań
Studia z zarządzania Poznań
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia